Wirtualne biuro – co to właściwie oznacza?

Wirtualne biuro jest nowoczesnym rozwiązaniem dla osób prowadzących firmy, które nie chcą, żeby siedziba ich działalności była w miejscu zamieszkania, a zarazem nie stać ich na wynajęcie lokalu, w którym można by urządzić biuro. Określenie to używane jest w przypadku firm, których głównym zadaniem jest pełna obsługa biurowa innych przedsiębiorstw. Usługi tego rodzaju zaczęły być realizowane w latach 90. XX wieku w Stanach Zjednoczonych.

Częstą praktyką podczas zakładania działalności gospodarczej jest rejestrowanie jej w miejscu zamieszkania. Wirtualne biura są alternatywą dla tego rodzaju rozwiązań zapewniającą większy profesjonalizm. Stanowią świetny pomysł dla osób, których nie stać na wynajem własnego lokalu. E-biura umożliwiają posiadanie siedziby firmy bez konieczności przebywania w tym miejscu. Firma jest odpowiedzialna za całość obsługi biurowej, zwalniając przedsiębiorcę z potrzeby wykonywania takich biurowych czynności, jak odbieranie telefonu, obsługa poczty elektronicznej, przygotowanie materiałów biurowych, przechowywanie dokumentów.

Źródła podają, że wynajęcie jedynie adresu w porównaniu do tradycyjnego wynajmu lokalu to oszczędność nawet do 80%. Przedsiębiorca nie musi zatrudniać ludzi, więc ogranicza koszty ponoszone na wynagrodzenia, składki na ubezpieczenia, czy szkolenia. Wybierając wirtualne biuro, unika wyposażenia lokalu, zakupu komputerów, drukarek, niszczarek i innych sprzętów biurowych. Firmy oferujące wirtualny adres przewidują całkowitą obsługę, ich oferta jest dopasowana do aktualnych trendów i potrzeb osób szukających lokalizacji na swoją działalność.

Zakres działania wirtualnego biura

Zakres usług e-biura może różnić się w zależności od firmy, od udostępnienia jedynie adresu do rejestracji firmy i posługiwania się nim podczas dalszej działalności, do wielu zróżnicowanych czynności przydatnych w funkcjonowaniu na rynku. Adres podany podczas rejestracji ma kluczowe znacznie, ponieważ określa właściwość miejscową organów podatkowych. Po zarejestrowaniu działalności w urzędzie, firma korzystająca z takiego biura, ma prawo umieścić adres na wizytówkach, wszelkich profilach w Internecie, na stronie internetowej i posługiwać się nim we wszystkich pozostałych przypadkach. Wirtualne biura działają zazwyczaj w popularnych miastach, w atrakcyjnych lokalizacjach, przede wszystkim w biznesowych centrach popularnych dzielnic. Adres jest ważny, aby przyciągnąć klientów i budować ich prestiż. Jednak przeglądając ofertę trzeba być świadomym, że znana lokalizacja równa się wyższej cenie.

Firmy – klienci mogą korzystać z obsługi korespondencji, która jest szczególnie przydatna dla osób przebywających poza granicami kraju lub chcących oferować swoje usługi w innych miastach. Po zarejestrowaniu firmy na wskazany adres przychodzi między innymi poczta z urzędów, w tym przypadku ważne jest zachowanie odpowiedniego terminu jej odbioru. Pracownicy wirtualnego biura odbierają listy i informują adresatów o ich otrzymaniu, najczęściej mailowo.

Więcej informacji
Informacje dodatkowe dostępne są na stronie https://wirtualne-biura.com – katalogu firm oferujących usługę wirtualnego adresu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.