Marina Rinaldi lansuje nową kolekcję puchowych kurtek – One – nowe i świadome zachowanie kreatywności w modzie włoskiej

Marina Rinaldi lansuje nową kolekcję puchowych kurtek – One (z plastiku poddanego recyklingowi) – nowe i świadome zachowanie kreatywności w modzie włoskiej.

Eko materiały to nasza przyszłość. Te syntetyczne włókna tekstylne utworzone są z plastikowych butelek, które pochodzą głównie z dna morskiego oraz z licznych sieci porzuconych lub zagubionych na dnie morskim. Praktycznie zastępują polimery ropopochodne stosowane w normalnej produkcji nylonu.

Na czym konkretnie polega proces wtórnego wykorzystania plastiku? Otóż produkty PET są oddzielane od innych rodzajów tego tworzywa, po czym są segregowane i grupowane. Następnie są szatkowane, czyszczone i zamienione na granulat. Uzyskany produkt może być użyty do produkcji innych butelek lub nowych artykułów, między innymi – tkanin. Dzięki takiemu innowacyjnemu procesowi mechanicznemu nie wykorzystuje się rozpuszczalników i substancji toksycznych. Zapewniona jest ponadto oszczędność zasobów, ponieważ już podczas procesu przędzenia tkaniny jest ona barwiona zgodnie z życzeniami marek modowych. A to z koleji pozwala zaoszczędzić zużycie wody, bowiem na 10 litrów przypada tylko 1 kg przędzy.

Ta nowoczesna tkanina wyprodukowana z użyciem poliestru z odzysku, ma de facto coraz szersze zastosowanie w naszym życiu: modne ubrania, bielizna, odzież robocza, sportowa, etykiety i wstążki, sektor motoryzacyjny oraz tekstylia domowe.

Włoska fima mody Marina Rinaldi (będąca częścią holdingu Max Mara Fashion Group) – w ubiegłym roku wylansowała  nową, jesienno-zimową kolekcję puchowych eko kurtek – ONE. Są one w całości green, ponieważ do ich produkcji zastosowano materiał Thermore Ecodown.

Co to takiego? Jakie są jego właściowości? Otóż jest to innowacyjna tkanina, przyjazna dla środowiska a jednocześnie bardzo ciepły wypełniacz – jedyny o właściwościach naturalnego puchu. Thermore Ecodown jest całkowicie wolny od składników pochodzenia zwierzęcego. Co więcej – pochodzi prawie w całości z plastikowych butelek z recyklingu (PET). Zarówno nici, zamki błyskawiczne, tkanina wierzchnia – składają się wyłącznie z elementów wtórnych. Kurtki Thermore są ultralekkie, termoszczelne ponieważ skutecznie zatrzymują ciepło z uwagi na wysoką wydajność izolacyjną. Ponadto nie utrzymują nieprzyjemnych zapachów, posiadają wysoką oddychalność oraz ochronę przed deszczem i śniegiem. Są odporne na słońce i tarcia mechaniczne oraz posiadają właściwości antybakteryjne co stanowi wysoki komfort użytkowania. Satynowa tkanina wierzchnia posiada gładką strukturę i jest lejąca, dlatego idealnie przylega do figury i wygodnie się ją nosi. Takie kurtki są wyjątkowo łatwe w pielęgnacji. ONE – można prać ręcznie lub w pralce – w niskich temperaturach. Nie marszczy się – dlatego nie wymaga prasowania.

Nowa i ekologiczna kurtka puchowa jest dostępna w czterech kolorach: jasno i ciemno różowym, czerwonym i czarnym.

Warto tutaj podkreślić, iż ocieplina kolekcji ONE posiada certyfikat Global Recycle Standard. GRS to międznarodowy i prestiżowy system certyfikacji tekstyliów. Oznacza to, iż zawiera ona co najmniej 20% materiału pochodzącego z recyklingu. Poza tym, na każdym etapie pozyskiwania i przetwarzania surowca – rygorystycznie przestrzegano wszystkich wymogów GRS czyli: zaczynając od etapu recyklingu poprzez przetwórstwo aby zakończyć na handlu. Z certyfikacji wyłączone są punkty zbiórek odpadów.

Przypis od autorki: wszystkie materiały informacyjne zawarte w powyższym artkykule, zostały udostępnione przy udziale i za specjalną zgodą – działu PR and Advertising Office Marina Rinaldi – Max Mara Fashion Group.

Korespondencja: Anna Skowronek, tłumacz języka włoskiego, promotor kulturalno-językowy, kierownik Agencji Tłumaczeń Lionspeech di Marco Tedeschi S.r.l. w sekcji lokalnej – Arezzo, Siena, Città di Castello, doradca polsko-włoskich kontaktów handlowych, doradca projektowania mebli i aranżacji wnętrz, ekspert w organizowaniu oficjalnych uroczystości na terenie i z ramienia Diecezji Biskupiej – Arezzo, Cortona, Sansepolcro.

Kontakt: [email protected]

ALL RIGHTS RESERVED

Projekt jest finansowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *