Mediolan – Targi HOMI – 2020. Nowe trendy związane z przyrodą i technologiczne ciekawostki

Mediolańskie targi – The Lifestyle Trade Fair – należą do największych i najbardziej prestiżowych w Europie. Co roku, włoska stolica mody przyciąga do siebie rzesze wystawców i odwiedzających.

Imprezie towarzyszą, okolicznościowe konferencje, wykłady, warsztaty, prezentacje, spotkania z producentami, przedstawicielami handlowymi, projektantami wzornictwa przemysłowego oraz autorami piszącymi o wnętrzarstwie.

Podczas tegorocznej edycji, producenci dóbr konsumpcyjnych zaprezentowali najnowsze kierunki rozwoju w dziedzinie wyposażenia gospodarstwa domowego, aranżacji i dekoracji wnętrz, upominków, biżuterii oraz ozdób świątecznych. Nie zabrakło również nowatorskich projektów form użytkowych.

Dominującym tematem jest gospodarka zrównoważonego rozwoju. Stąd też przedstawiono innowacyjne i przyjazne środowisku tkaniny i tworzywa – jednocześnie przy zastosowaniu systemu produkcji odpowiedzialnej społecznie. To nie tylko nowy i modny trend, ale także progresywny kierunek myślenia i działania gospodarczego.

Jakie inne nowości lansuje włoska stolica mody?

Otóż projektanci marek wystawiających się na targach – prezentują powrót do odnajdowania piękna w prostocie i niedoskonałości. Drewno jest zatem pełne pęknięć i sęków, w swojej rzeczywistej, często obłej formie. Nadal dominuje kierunek łączenia deseni i faktur. Tapety ścienne to małe dzieła sztuki… Modne są tworzywa i tkaniny naturalne, często wtórne. Co bardzo ważne – królują kolory ziemi: czyli brązy w wielorakich odcieniach, ciepłe tony żółtego, czerwonego i pomarańczowego oraz uniwersalna biel – a to wszystko można przełamać zielenią w jej zróżnicowanej tonacji.

Mediolan udowodnił, iż warto podążać za tropikalnym trendem, ponieważ to już kolejny jego sezon… Mnóstwo roślin, a w szczególności egzotycznych, lasy w szkle, naturalne materiały i ogólna inspiracja przyrodą – to kierunek, który odbił się szerokim echem na wystawach prezentowanych przez światowe marki.

Wszystkie zamieszczone zdjęcia są własnością autorki.

Korespondencja: Anna Skowronek, tłumacz języka włoskiego, promotor kulturalno-językowy, kierownik Agencji Tłumaczeń Lionspeech di Marco Tedeschi S.r.l. w sekcji lokalnej – Arezzo, Siena, Città di Castello, doradca polsko-włoskich kontaktów handlowych, doradca projektowania mebli i aranżacji wnętrz, ekspert w organizowaniu oficjalnych uroczystości na terenie i z ramienia Diecezji Biskupiej – Arezzo, Cortona, Sansepolcro.

Kontakt: [email protected]

Projekt jest finansowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *