Targi Progetto Fuoco w Weronie z mocną reprezentacją z Polski

12. edycja włoskich targów Progetto Fuoco, która odędzie się od 19 do 22 lutego w Centrum Wystawowym Werona zapowiada się rekordowo. Ponad 800 wystawców na 130 tys. m2 powierzchni w 8 halach wystawowych, do których ma dotrzeć  ponad 75 tys. zwiedzających.

 Projekt Ogień  to obowiązkowy punkt dla profesjonalistów sektora pelletowego, na którym w tym roku po raz pierwszy będzie polska strefa:

Jako wydawnictwo jedziemy na targi po raz 3. Po raz 3 mamy swoje stoisko – wcześniej promowaliśmy polski sektor pelletu poprzez dystrybucję naszego magazynu „Mercato del pellet in Polonia”, czy kolportując ulotki polski producentów pelletu. Jako gazeta komercyjna szukamy także reklamodawców oraz treści redakcyjnych.

 Polska Strefa jest organizowana po raz 1. Jej wystawcy będą po raz pierwszy na targach i interesuje ich nawiązanie współpracy z włoskimi dystrybutorami pelletu/urządzeń grzewczych na pellet i sprzedaż do Włoch swoich produktów. Poza tym sezon 2019/2020 jest dla polskiego pelletu dosyć ciężki – ciepła zima, brak zamówień pelletu itp. a Włochy to bardzo dobrze rozwinięty rynek pelletowy. Dlatego jest interesujący dla naszych producentów – powiedziała nam   Jolanta Kamińskaz Biomass Media Group, organizator Polskiej Strefy w Weronie

Progetto Fuoco to największe na świecie targi poświęcone ogrzewaniu drewnem. Tegoroczna edycja, zdaniem dyrektora generalnego targów Raula Barbieri, będzie miała jeszcze bardziej międzynarodowy charakter:

  Progetto Fuoco zyskuje na popularności za granicą, zwłaszcza wśród nowych i wschodzących rynków pelletowych, których dużą reprezentację będziemy mieć w tym roku. Stąd też decyzja o zwiększeniu powierzchni wystawienniczej – mówi R. Barbieri w materiałach prasowych poświęconych wydarzeniu.

Targi Progetto Fuoco od lat gromadzą światową czołówkę branży związanej z energetycznym wykorzystaniem drewna – producentów kominków, pieców i kotłów na drewno i pellet, systemów ogrzewania, biopaliw, narzędzi do przechowywania drewna oraz akcesoriów zduńskich. 

Progetto Fuoco 2020 rozszerza swoją ofertę o kilka nowości. Wśrod nich jest strefa EcoHouse, która w całości będzie poświęcona materiałom i technologiom na rzecz efektywności energetycznej.

„Give me fire” to pierwsza edycja międzynarodowego konkursu skierowanego do włoskich i europejskich startupow oferujących innowacyjne rozwiązania w zakresie spalania drewna, którzy będą mogli w Wiosce Innowacji zaprezentować swoje produkty i spotkać się z widzami.

Nowością będzie także Polska Strefa. To wspólne stoisko polskich wystawcóow na Progetto Fuoco, którzy po raz pierwszy wystawią się w Weronie.

Duże zainteresowanie Polską Strefą i w ogóle Progetto Fuoco potwierdza, że Włochy to bardzo ważny kierunek dla polskich wytwórców. A dla nas informacja, że polski sektor pelletu się profesjonalizuje i stawia na jakość. Bo tylko dobry produkt ma szansę wejść na rynek włoski – stwierdziła    Jolanta Kamińskaz Biomass Media Group, organizator Polskiej Strefy w Weronie

Polska to piąty producet pelletu w Europie (ponad 1 mln ton rocznie). Większość eksportujących pellet za granicę posiada certyfikat poświadczający jakość produktu. Jeśli chodzi o kotły – wystawiające się firmy reprezentują bardzo dobrą jakość urządzeń, dorównującą europejskim, z certyfikatami i najwyższą klasą spalania.  Włosi to z kolei największy konsument pelletu drzewnego w Europie w sektorze detalicznym.

Wystawcy Polskiej Strefy to firmy:

– Dankros, producent pelletu drzewnego z certyfikatem Enplus

– Dortech, producent uszczelnień do kotłów

– Energet, producent pelletu ze słomy, pelletu drzewnego z certyfikatem

– Heiztechnik, producent kotłów na biomasę i pellet oraz dużych instalacji biomasowych:  /

– Kablonex, producent worków i folii, także dla producentów pelletu  

– Kostrzewa, producentów kotłów na pellet

– Krex, producent pelletu z certyfikatem

– Nibe Biawar,producent kotłów na pellet, pomp ciepła

– Politrade, producent pelletu drzewnego

– Rakoczy Stal,  producent kotłów na pellet

Organizator polskiej strefy: magazynbiomasa.pl

Dokładna relacja o Progetto Fuoco, organizowanym  od 1999 roku co dwa lata  największym światowym wydarzeniu poświęconym ogrzewaniu drewnem –  po zakończeniu tegorocznej edycji.

Korespondencja: Ewa Trzcińska, ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego. Kontakt [email protected]

Projekt jest finansowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *