Włochy: Czy 6 kwietnia dzieci wrócą do szkoły?

Według dekretu rządowego dzieci we Włoszech nie będą chodzić do szkoły do piątku, 3 kwietnia, co w rzeczywistości oznacza, że szkoła ma się rozpocząć w poniedziałek 6 kwietnia. Czy rzeczywiście szkoła zacznie się tego dnia?

Już od dawna rodzice rozmawiali ze sobą o datach rozpoczęcia nauki przez ich pociechy. Wielu z nich było przekonanych o powrocie do szkoły po Wielkanocy. Teraz zaczynają o tym pisać również włoskie media. Podobno zarówno nauczyciele jak i dyrektorzy szkół przekonani są o przedłużeniu pobytu w domu i edukacji online. Tak więc jest prawie pewne, że do szkoły uczniowie wrócą we wtorek 14 kwietnia.

Żeby nadrobić materiał podobno dzieci będą zmuszone chodzić do szkoły również w soboty. Oczywiście niektóre szkoły już mają system nauczania od poniedziałku do soboty. Ale Ci, którzy do tej pory mieli system nauczania od poniedziałku do piątku będą musieli siedzieć w ławkach szkolnych również w soboty. Mowa też o lekcjach w godzinach popołudniowych.

Oczywiście dzieci już teraz nie są zadowolone z tych pogłosek. Narazie nie ma nowego dekretu, więc nie zamartwiajmy ich. Od kiedy szkoła została zamknięta mają co robić. Zadawane jest bardzo dużo, dostają nagrane video lekcje od nauczycieli albo uczestniczą w zajęciach online.

Korespondencja Aleksandra Seghi, autorka bloga Moja Toskania.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

31 − 23 =