Włoska służba zdrowia: 20 tysięcy nowych miejsc pracy w ciągu miesiąca

Dobra wiadomość z Włoch: Minister Zdrowia Roberto Speranza potwierdził w wywiadzie dla dziennika IlSole24Ore, że w ciągu ostatniego miesiąca zatrudniono ponad 20 tysięcy osób we włoskiej służbie zdrowia.

Najwięcej osób zatrudniono w regionach Lombardii (3295 osób), Emilii Romanii (2669), Toskanii (2485) i Piemoncie (2015). W czasie walki z epidemią przyjęto do pracy łącznie 4331 lekarzy, 9666 pielęgniarek/pielęgniarzy, oraz innych pracowników usług opieki zdrowotnej, przy czym ponad połowa nowych miejsc pracy to umowy na czas nieokreślony.

„To mały, wielki cud” – komentują włoscy dziennikarze z IlSole24Ore – ponieważ zdołano w ten sposób odbudować prawie połowę personelu, który „wykruszył się” w ciągu ostatnich 10 lat. Okazuje się bowiem, że cięcia finansowe w służbie zdrowia doprowadziły w ostatnich latach do utraty 45 tysięcy pracowników.

To jednak nie wszystko – zapewnia minister Speranza – w najbliższym czasie włoski resort zdrowia ma zamiar wydać kolejne środki finansowe na rzecz lokalnych usług zdrowotnych, tak aby szybciej reagować na pierwsze oznaki choroby pacjentów i zapewnić im opiekę w domach nie zapełniając szpitali jeśli nie jest to konieczne.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *