Tego lata powrócimy na włoskie plaże? Przygotowania do przyjęcia turystów…

Musimy zagwarantować całkowity i bezpłatny dostęp do wolnych plaż zgodnie ze wszystkimi środkami bezpieczeństwa i zdrowia publicznego” – zapewniają przedstawiciele władz regionu Toskanii. Konieczne jest zagwarantowanie zarówno swobodnego dostępu, jak i bezpiecznego ich użytkowania na podstawie obliczeń ile osób maksymalnie może przebywać na każdej wolnej plaży, tak aby zapobiec potencjalnemu natłoku turystów.

Dostęp do morza i korzystanie z plaż jest zagwarantowane prawem włoskiego kodeksu cywilnego. Każda nadmorska miejscowość musi przeznaczyć na wolne plaże co najmniej połowę terytorium plaży faktycznie nadającej się do użytkowania. Dlatego nawet w okresie pandemii koronawirusa nie można dyskryminować wolnych plaż wobec plaż sprywatyzowanych i płatnych.

Aktualnie lokalne władze każdego regionu rozważają jakie zastosować środki bezpieczeństwa i reguły izolacji społecznej, w jakich odległościach należy rozstawiać leżaki, ręczniki, parasole… Wstępnie mówi się o odległości nie mniejszej niż 4 metry od sąsiadujących zajętych miejsc, tak aby zapewnić plażowiczom bezpieczne przejścia do kąpieliska.
One thought on “Tego lata powrócimy na włoskie plaże? Przygotowania do przyjęcia turystów…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *