Andrea Bocelli wyzdrowiał z koronawirusa. Przekazuje swoją plazmę dla badań naukowych

Włoski tenor Andrea Bocelli, wyzdrowiał z koronawirusa i został dawcą plazmy – podają włoskie media. Do szpitala w Pizie odprowadziła go żona Veronica.

Jeszcze nie dawno, na święta Wielkanocy mogliśmy wysłuchać koncertu online na żywo z katedry w Mediolanie, a dziś Andrea Bocelli przyznaje że był zarażony koronawirusem (test pozytywny otrzymał 10 marca), oraz cała jego rodzina. Szczęśliwie nie miał groźnych objawów, tylko niezbyt wysoką gorączkę i lekarze określili go jako pacjenta bezobjawowego. Po całkowitym wyzdrowieniu postanowili wraz z żoną zostać dawcami plazmy z przeciwciałami na Covid 19.

Szczególne podziękowania za ten dar dla badań naukowych pomocnych w poszukiwaniu szczepionki i leku na Covid 19 złożyli artyście przedstawiciele władz Toskanii oraz przedstawiciele uniwersyteckich ośrodków medycznych z Pizy i Pavii.

Zgromadzonym dziennikarzom przed szpitalem Cisanello w Pizie polemizując powiedział, że według niego zbyt dużo robi się paniki wokół wirusa, podczas gdy gospodarka kraju pada na kolana.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

92 − = 83