Matura 2020 w polskich szkołach jednak w czerwcu, podobnie jak egzaminy dla ósmoklasistów

Od  8 czerwca trzymamy kciuki za polskich maturzystów, zaczynających tego dnia zmagania z egzaminem dojrzałości od pisemnego z polskiego.

Zgodnie z ustaleniami ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego egzaminy dojrzałości mają być od 8 czerwca, z kolei od 16 czerwca rusza egzamin ósmoklasisty.

W tym roku, ze względu na szczególną sytuację, nie będzie części ustnej egzaminów. Matury będą tylko pisemne.

Od 16 do 18 czerwca mają być przeprowadzone egzaminy dla ósmoklasistów, od 22 czerwca rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, a w połowie sierpnia egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych.

Według wytycznych sanitarnych odległość między zdającymi   będzie wynosiła 1,5 metra. Minister Dariusz Piontkowski zapowiedział, że osób nadzorujących egzaminy może być mniej – wystarczy dwóch, ale jeden z nauczycieli powinien być spoza szkoły. 

 Jeżeli w sali egzaminacyjnej, w której jest przeprowadzany egzamin ósmoklasisty lub egzamin gimnazjalny, jest więcej niż 30 uczniów, liczbę członków zespołu nadzorującego zwiększa się o jedną osobę na każdych kolejnych 25 uczniów – czytamy w komunikacie MEN.

Do egzaminów ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju i czerwcu 2019 roku przystąpiło 248 054 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, a  zdało 80,5 proc.  Trzymamy kciuki, aby w tym roku było lepiej!

Korespondencja:  Ewa Trzcińska, dziennikarka, ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego. Kontakt [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.