Polonijne Spotkanie Online pt. “Jak zachęcić dziecko do nauki języka polskiego?”

Liczbę Polonii i Polaków na całym świecie określa się w milionach. Tworzą społeczności polonijne w odległych zakątkach świata i spędzają wspólnie czas. Pomaga im to utrzymywać kontakt z tym, co kochają i co ich definiuje – z polskością. Obecnie spotkania w wielu krajach są utrudnione z powodu
pandemii, dlatego Fundacja Edukacji Polonijnej postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom Polaków mieszkających za granicą.


Chcąc popularyzować język polski i podtrzymywać na duchu Polaków za granicą, zespół Fundacji zorganizował Polonijne Spotkanie Online. Pierwsze takie wydarzenie odbyło się 31 maja 2020 r. W kameralnym gronie. Spotkanie odbyło się pod tematem przewodnim “Kwarantanna w Twoim kraju”. Pojawiły się osoby z Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwecji i Turcji, więc uczestnicy mogli dzielić się doświadczeniem oraz dowiedzieć się, jak funkcjonują grupy polonijne w różnych krajach. Jest to kolejny krok w tworzeniu więzi Polaków za granicą.


W spotkaniu mogły brać udział również dzieci pod opieką rodziców. To właśnie im najbardziej doskwierają ograniczenia podczas pandemii, więc spotkanie z rówieśnikami zawsze jest miłym wydarzeniem. Cieszy nas, że w Polonijnym Spotkaniu Online wzięli udział także uczniowie Polskiej Szkoły Internetowej Libratus, którzy podzielili się swoimi pasjami i sposobami na naukę języka polskiego.


Wydarzenie spotkało się z miłym odbiorem. Cieszymy się, że możemy zbliżać Polaków za granicą i organizować dla nich polonijne spotkania. Podczas gdy ograniczenia wynikające z pandemii paraliżują
działania wielu instytucji, nauczyliśmy się, że dzięki współczesnej technologii możemy zdziałać jeszcze więcej, niż robilibyśmy to bezpośrednio w krajach zamieszkania Polonii.


Dziś natomiast zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejną edycję Polonijnego Spotkania Online. Odbędzie się ono 17 czerwca o godz. 18:00 polskiego czasu. Tym razem porozmawiamy o tym, “Jak zachęcić dziecko do nauki języka polskiego?”. Będzie to okazja do podzielenia się własnymi
doświadczeniami, a także do poznania nowych metod nauczania. Aby dokonać zapisu na wydarzenie, wystarczy wypełnić poniższy formularz:
https://forms.gle/oMHUoVUJJGoXCf3A9.


Od lat uczymy dzieci na odległość, wspierając projekty edukacyjne takie jak Libratus czy też Polonijka – Polonijna Szkoła Podstawowa, dzięki którym dzieci uczą się języka polskiego niezależnie od miejsca zamieszkania. Zorganizowaliśmy Dyktando Online, Polonijne Spotkanie Online, a nawet przeprowadziliśmy Wirtualną Wycieczkę po Krakowie. Udowodniliśmy, że mimo dzielących nas kilometrów, tworzymy więź, ponieważ łączą nas serca pełne miłości do ojczyzny!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *