Polonijne Spotkanie Online pt. “Jak zachęcić dziecko do nauki języka polskiego?”

Liczbę Polonii i Polaków na całym świecie określa się w milionach. Tworzą społeczności polonijne w odległych zakątkach świata i spędzają wspólnie czas. Pomaga im to utrzymywać kontakt z tym, co kochają i co ich definiuje – z polskością. Obecnie spotkania w wielu krajach są utrudnione z powodu
pandemii, dlatego Fundacja Edukacji Polonijnej postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom Polaków mieszkających za granicą.


Chcąc popularyzować język polski i podtrzymywać na duchu Polaków za granicą, zespół Fundacji zorganizował Polonijne Spotkanie Online. Pierwsze takie wydarzenie odbyło się 31 maja 2020 r. W kameralnym gronie. Spotkanie odbyło się pod tematem przewodnim “Kwarantanna w Twoim kraju”. Pojawiły się osoby z Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwecji i Turcji, więc uczestnicy mogli dzielić się doświadczeniem oraz dowiedzieć się, jak funkcjonują grupy polonijne w różnych krajach. Jest to kolejny krok w tworzeniu więzi Polaków za granicą.


W spotkaniu mogły brać udział również dzieci pod opieką rodziców. To właśnie im najbardziej doskwierają ograniczenia podczas pandemii, więc spotkanie z rówieśnikami zawsze jest miłym wydarzeniem. Cieszy nas, że w Polonijnym Spotkaniu Online wzięli udział także uczniowie Polskiej Szkoły Internetowej Libratus, którzy podzielili się swoimi pasjami i sposobami na naukę języka polskiego.


Wydarzenie spotkało się z miłym odbiorem. Cieszymy się, że możemy zbliżać Polaków za granicą i organizować dla nich polonijne spotkania. Podczas gdy ograniczenia wynikające z pandemii paraliżują
działania wielu instytucji, nauczyliśmy się, że dzięki współczesnej technologii możemy zdziałać jeszcze więcej, niż robilibyśmy to bezpośrednio w krajach zamieszkania Polonii.


Dziś natomiast zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejną edycję Polonijnego Spotkania Online. Odbędzie się ono 17 czerwca o godz. 18:00 polskiego czasu. Tym razem porozmawiamy o tym, “Jak zachęcić dziecko do nauki języka polskiego?”. Będzie to okazja do podzielenia się własnymi
doświadczeniami, a także do poznania nowych metod nauczania. Aby dokonać zapisu na wydarzenie, wystarczy wypełnić poniższy formularz:
https://forms.gle/oMHUoVUJJGoXCf3A9.


Od lat uczymy dzieci na odległość, wspierając projekty edukacyjne takie jak Libratus czy też Polonijka – Polonijna Szkoła Podstawowa, dzięki którym dzieci uczą się języka polskiego niezależnie od miejsca zamieszkania. Zorganizowaliśmy Dyktando Online, Polonijne Spotkanie Online, a nawet przeprowadziliśmy Wirtualną Wycieczkę po Krakowie. Udowodniliśmy, że mimo dzielących nas kilometrów, tworzymy więź, ponieważ łączą nas serca pełne miłości do ojczyzny!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *