Zainteresowanie Polaków domami we Włoszech wzrosło prawie dwukrotnie przez ostatnie 6 miesięcy

Urok włoskich tradycyjnych miasteczek i ogrom dziedzictwa artystycznego Italii sprawia, że coraz więcej cudzoziemców decyduje się na kupno domu we Włoszech.

Najwięcej klientów zgłasza się do lokalnych agencji nieruchomości z krajów europejskich i ze Stanów Zjednoczonych. Wielu obcokrajowców marzy o włoskim domu na wakacje, luksusowej willi z basenem lub też wiejskim domu z gajem oliwnym lub winnicą…

Co ciekawe, według danych jednej z renomowanych agencji nieruchomości Idealista.it/pl działającej zarówno na rynku włoskim jak i polskim, zainteresowanie polskich klientów domami we Włoszech wzrosło prawie dwukrotnie przez ostatnie 6 miesięcy, co można zaobserwować na poniższym wykresie:

Czego szukają polscy klienci? Analizy statystyczne wykazują, że najpopularniejsze hasła, które Polacy wpisywali w tym okresie to

  • tanie domy we Włoszech„,
  • koszty mieszkaniowe we Włoszech„,
  • jezioro we Włoszech
  • dom nad morzem we Włoszech

Ponadto, wciąż ogromne zainteresowanie wzbudzają informacje o domach za 1 euro do remontu w stopniowo wyludniających się włoskich miasteczkach. Świadczy o tym chociażby tego typu oferta w miejscowości Cinquefrondi (prov. Reggio Calabria), które uspokaja potencjalnych klientów zagranicznych, że tu nie straszy nawet koronawirus – miasteczko dumnie przyjęło określenie „Covid-free” (czytaj więcej: link).
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

91 − 85 =