Włoski dekret rządowy z 14 lipca i aktualizacja reguł anty-Covid

Według ostatnich zarządzeń maski ochronne należy nosić w zamkniętych pomieszczeniach oraz w miejscach gdzie nie jest możliwe utrzymanie jednometrowej odległości.

O jakie pomieszczenia chodzi? O sklepy, muzea, kina, restauracje i inne lokale gastronomiczne, salony fryzjerskie czy kosmetyczne, autobusy, pociągi, metro, itd.

Na dworzu można więc nie nosić cały czas masek ochronnych. Trzeba je założyć w momencie kiedy dystans pomiędzy ludźmi jest mniejszy niż jeden metr.

Oczywiście należy pamiętać o myciu rąk żelem dezynfekującym, który jest do dyspozycji na wejściu do każdego sklepu, biura czy innego miejsca publicznego.

Według dekretu rządowego z 14 lipca br. do końca miesiąca będą jeszcze zamknięte dyskoteki. W kinach i teatrze będzie mogło przebywać 200 osób. Spektakle na świeżym powietrzu będzie mogło oglądać 1000 osób. Na siłowniach dystans pomiędzy osobami musi wynosić 2 metry.

W prywatnym samochodzie mogą podróżować 3 osoby niebędące rodziną: kierowca i dwóch pasażerów. Według ostatniego dekretu najlepiej będzie, żeby pasażer usiadł z tyłu, a nie obok kierowcy. Wszyscy muszą nosić maskę ochronną.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

59 − 50 =