Wakacje z psem – gdzie można zabrać ze sobą zwierzaka?

Lato jest trudnym okresem dla zwierzaków. Wiele z nich trafia do schroniska, tymczasem ich byli właściciele wyśmienicie bawią się na wymarzonym urlopie. Na szczęście coraz więcej psich opiekunów podchodzi odpowiedzialnie wobec opieki nad zwierzakiem, a część planuje zabrać przyjaciela na wakacje – tylko gdzie?

Jeszcze kilkanaście lat temu psy miały zakaz wstępu do większości miejsc. Zabieranie więc psa ze sobą było co najmniej problematyczne. W dalszym ciągu są hotele, które wyraźnie zaznaczają, że zwierzęta nie są mile widzianymi gośćmi. Jednocześnie rośnie liczba ośrodków, w jakich możemy zameldować się razem ze zwierzakiem. Nie tylko nikt nie będzie kierować w naszą stronę mało przychylnych spojrzeń, ale nasz psiak będzie traktowany przyjaźnie. Idąc tym tropem, gdzie można znaleźć miejsca przyjazne psom?

Jak szukać miejsc przyjaznych psom?

Niezależnie od tego, czy zamierzamy spędzić wakacje w górach, na Mazurach, czy nad morzem, nie powinniśmy mieć większych problemów ze znalezieniem czegoś idealnego. W sieci powstają coraz to nowe strony i portale dla właścicieli czworonogów i często wymienia się na nich miejsca przyjazne psom. Tak samo bez problemu znajdziemy je, przeglądając bazy noclegowe i portale turystyczne. Najczęściej przy konkretnym ośrodku wypoczynkowym pojawia się informacja, czy można przyjechać ze zwierzakiem i czy wiąże się z tym dodatkowa opłata.

Najtrudniej będzie nam znaleźć hotel – niestety w dalszym ciągu w większości jest zakaz wprowadzania psów. Jeżeli do tej pory preferowaliśmy oferty all inclusive, to niekoniecznie znajdziemy w kraju szeroką bazę propozycji miejsca dla psów. Ale jeśli zaczniemy szukać w pensjonatach, na polach campingowych, w domkach letniskowych – nie będzie większego problemu. Miejsca przyjazne psom znajdziemy też za granicą. Jednak zanim staniemy przed hotelem lub ośrodkiem z psem, upewnijmy się wcześniej, że będzie wpuszczony.

Co musimy zabrać dla psa?

Tak, jak pakujemy walizkę dla siebie, tam musimy przygotować walizkę dla psa. Bezwzględnie musimy spakować jego książeczkę zdrowia, a jeśli jedziemy zagranicę również paszport. Zabierzmy jego ulubione zabawki, kocyk, w miarę możliwości legowisko i miski. Pies musi poczuć się dobrze w nowym miejscu, a przedmioty, z których na co dzień korzysta, bardzo mu w tym pomogą.

Oprócz tego pamiętajmy o karmie. Jest to szczególnie ważne, jeśli zwierzak musi mieć karmę dla psów o specjalnych potrzebach, lubi konkretny i trudno dostępny rodzaj karmy, albo jedziemy zagranicę, gdzie możemy mieć kłopot z wyborem odpowiedniego jedzenia dla pupila.

Pamiętajmy też o smyczy, szelkach, obroży i kagańcu. Nawet jeśli nasz pies jest bardzo łagodny, to są miejsca, w których wstęp dla psów jest tylko z kagańcem. Tak jest przykładowo w przypadku podróżowania komunikacją publiczną. Jeżeli jedziemy na wakacje samochodem, to w samochodzie powinna być osobna miseczka dla psa, by w trakcie podróży mógł się napić. Nie zapominajmy, że nie tylko nam szkodzi upał i musimy się nawadniać.

Artykuł powstał we współpracy z portalem zpazurem.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *