WOŚP i pomysły na czas wolny z dziećmi w domu

Co możesz zrobić, spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dziś uruchomimy domową linię produkcyjną i własnoręcznie zrobimy własną zabawkę – Gniotka! Wszelkiego rodzaju zabawy dotykowe, oddziałują na dziecięce zmysły, dostarczając maluchom wiele radości. Dlatego warto zrobić własnego Gniotka samodzielnie.

To jedna z najtańszych zabawek, którą pamięta z dzieciństwa chyba każdy z nas. Zgniatanie balona wypełnionego mąką lub ryżem świetnie odstresowuje i pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje, relaksując i wprawiając w dobry nastrój. 

Jak zrobić Gniotka?

Część z Was na pewno to wie, ale jak napełnić szybko i łatwo balon mąką, to już nie jest takie oczywiste. Całą instrukcję zobaczycie na naszym filmiku. 

Ciężko idzie napełnienie balonu mąką? Mamy na to prosty trik, dzięki któremu każde dziecko poradzi sobie z samodzielnym wykonaniem zabawki. Napełnij mąką pustą, suchą, plastikową butelkę, a następnie nadmuchaj balon. Zaczep go o wlot do butelki i obróć ją do góry nogami, a mąka łatwo i szybko przesypie się sama! Zatem do dzieła!

Czytaj dalej: WOŚP
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 4 =