BEATA MURAWSKA – I COLORI DEI SOGNI

„Kolory ze snów“ („I colori dei sogni“) to tytuł wystawy obrazów Beaty Murawskiej, polskiej malarki, która od kilku lat mieszka we włoskiej Imperii. Ekspozycję w Albissola Marina, w Kelyfos Gallery, należacej do Gianluca Cutrupi, oglądać można od 22 sierpnia do 9 września 2020.

„Podróż“

„To specjalne światło w obrazach malarki, te niewiarygodne kolory, zieleń wzgórz i barwy kwiatów w ogrodach Riviery Ligure di Ponente, przywołuja we mnie skojarzenia z dziełami Claude Monet z czasu jego słynnego pobbytu w Bordighera“ – napisał Roby Gianotti, dyrektor artystyczny Kelyfos Gallery.


Indywidualna wystawa Beaty Murawskiej w Kelyfos Gallery to kolejna w ostatnich miesiącach prezentacja jej prac we Włoszech. Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pieknych, córka artystów, po wielu latach spędzonych w Polsce, przeniosła się do Włoch, gdzie ma dom, pracownię i gdzie codziennie poznaje smaki i odcienie włoskiego życia.

Artystka mówi, że barwy kwiatów odbiera najpierw wzrokiem, a potem duszą. „Te
kolory, a przede wszystkim emocje, które one wywołują, odnajduję w sobie i obrazuję na płótnie“ – mówi. Od zawsze towarzyszyły jej w wyobraźni, w snach, budowały jej wrażliwość – stąd tytuł wystawy. Dziś może malować to wszystko, pracując we włoskim atelier, którego naturalną oprawą jest bujna roślinność Imperii.

„Kraina miłości“

„Kiedy stoimy przed płótnami Beaty Murawskiej – pisze Roby Gianotti – czujemy się tak, jakkby otaczało nas specjalne światło, prawdziwa, osobliwa energia życiowa, co sprawia, że po raz kolejny definiujemy potrzebę obcowania ze sztuką jako nieuniknioną potrzebę duszy.

Malarka na czas swojej ekspozycji przekształciła Galeria Kelyfos w łakępełną kwiatów. Obrazy Beaty Murawskiej – niczym wiosna – wyłaniają się na naszych
oczach z antycznych murów, z kamienno-ceglanych ścian galerii“

„Pole tulipanów“

Korespondencja: Barbara Czechmeszyńska-Skowron / Fundacja Pokolenia Pokoleniom
Foto: Archiwum artystki
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.