Żywe obrazy z roślin

We współczesnej architekturze znajdujemy coraz więcej inspiracji nawiązujących do elementów natury. Przykładem takich rozwiązań mogą być ściany z mchu, które nie wymagają czynności pielęgnacyjnych, a pozostawiają długotrwały efekt i zapewniają ogromny komfort w trakcie przebywania w domu lub w siedzibie biura.

Foto Pixabay

We współczesnej architekturze znajdujemy coraz więcej inspiracji nawiązujących do elementów natury. Przykładem takich rozwiązań mogą być ściany z mchu, które nie wymagają czynności pielęgnacyjnych, a pozostawiają długotrwały efekt i zapewniają ogromny komfort w trakcie przebywania w domu lub w siedzibie biura.

Ponadto istnieją możliwości przygotowania personalizowanych zielonych obrazów, które wyglądają bardzo gustownie, nadają powiewu świeżości czterem ścianom. Zielone inspiracje w postaci ścianek z mchu lub żywych obrazów roślinnych mają wiele fenomenalnych właściwości jak dźwiękoszczelność, wpływają na polepszenie nastroju, ponadto nie zagrażają stanu zdrowia alergików.

Nowoczesna forma sztuki jaką są żywe obrazy, są doskonałą alternatywą dla roślin doniczkowych, z których bardzo często rezygnują osoby wiecznie zabiegane, nieposiadające wystarczającej liczby czasu na ich pielęgnację. Zielone ściany i obrazy są doskonałym dowodem na to, że współczesna sztuka może przybierać coraz ciekawsze formy.

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim artykułem, w którym opowiemy skąd taka forma sztuki zyskuje coraz większą popularność i jakie może przybierać formy.

Jakie rośliny są stosowane do tworzenia obrazów?

Poza mchem, producenci stosują inne rośliny, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji, a zarazem wyglądają spektakularnie. Rośliny stosowane w obrazach muszą być dostosowane do warunków oświetleniowych, temperatury i wilgoci panującej w danym pomieszczeniu – inne gatunki roślin dobiera się do klimatyzowanego biura, domu prywatnego czy salonu spa. Rośliny z żywych obrazów należy dobrać w taki sposób, żeby nie zaburzyć między nimi harmonii i nie dopuścić do przygłuszenia. Najczęściej stosowane rośliny przy tworzeniu żywej sztuki to:

  • Philodendron Xanadu;
  • Philodendron Scandens;
  • Philodendron hederaceum;
  • Scindapsus pictus;
  • Monstrea deliciosa;
  • Skrzydłokwiat;
  • Calathea;

Oczywiście, istnieje wiele innych roślin, które skutecznie ubarwiają wnętrza, niemniej jednak zaleca się, aby przy dokonywaniu takiego wyboru skonsultować się z firmą, która profesjonalnie zajmuje się zieloną aranżacją wnętrz. Żywa sztuka na pewno zachwyci każdego wymagającego konesera estetycznych, nowoczesnych wnętrz. Co więcej, utrzymanie nienagannego stanu takich obrazów nie wymaga horrendalnych nakładów finansowych ze strony klienta.

Czy żywe obrazy wymagają podlewania?

W przeciwieństwie do żywych ścian, obrazy wymagają czynności uzupełniania systemu nawadniania, który nie jest szczególnie skomplikowany, wręcz intuicyjny w obsłudze. Zamawiane żywe obrazy mają zróżnicowane parametry – przy doborze należy zauważyć czy obraz zawiera odpowiedni system nawadniający. Obrazy z wyższej półki cenowej mają zamontowane specjalne czujniki informujące o niskim poziomie nawodnienia. W przypadku ścian – podlanie lub wystawienie na słońce może wiązać się z ich trwałym zniszczeniem, a to generuje dodatkowe, zbędne koszty.

Jaka jest cena żywych obrazów?

Skala cen za przygotowanie usług w postaci żywych obrazów jest bardzo szeroka. Trudno obiektywnie stwierdzić jakie są ich przeciętne ceny, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych preferencji klienta oraz stylu wnętrza i warunków w nim panujących. Ponadto należy pamiętać o tym, że na cenę składają się jakość i właściwości techniczne roślin. Większość producentów umawia się na indywidualne konsultacje, w których ustalana jest wielkość obrazu i selekcja roślinności.

Za powstanie tego artykułu serdecznie dziękujemy firmie Verde Art, która czujnym okiem zadbała o kształt merytoryczny całego tekstu –  Verde Art: https://verdeart.pl/.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *