Jak urządzić letnie przyjęcie w ogrodzie?

Urodziny, impreza integracyjna, a może po prostu zabawa bez okazji? Gdzie najlepiej urządzić ją latem? W ogrodzie! Impreza pod gołym niebem to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą się bawić do białego rana. Problem może stanowić jedynie kwestia jedzenia, które w przypadku organizacji imprezy na własną rękę zamiast w restauracji, będziemy musieli sami przyrządzić. Są jednak rozwiązania, dzięki którym nie będziemy musimy stać w kuchni przed imprezą.

Usługi cateringowe

Dobrym pomysłem jest zamówienie jedzenia i dostarczenie jej wprost pod nasze drzwi przez firmę cateringową. Na rynku funkcjonuje wiele firm cateringowych, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę dla siebie. Do wyboru są dania wegetariańskie, wegańskie, kuchni śródziemnomorskiej oraz wiele innych. Na umówioną godzinę pracownik firmy dostarcza do nas zamówione wcześniej posiłki. Często firmy cateringowe oferują stałe menu na imprezę, co z jednej strony znacznie ułatwia, ale z drugiej zawęża wybór. Niektóre dania, które chcielibyśmy zamówić w ogóle nie są dostępne w ofercie firmy. Kolejnym problemem może okazać się cena, ponieważ są one niemalże tak wysokie, jak te w restauracjach. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że posiłki będzie trzeba we własnym zakresie rozłożyć na patery, które następnie po zakończonej imprezie trzeba posprzątać i umyć, usługi cateringowe przestają być opłacalne, bowiem za taką samą cenę możemy zorganizować przyjęcie w restauracji, gdzie zapewnioną mamy również obsługę.

Prywatny kucharz

Innym rozwiązaniem jest wynajęcie kucharza. Możemy ich znaleźć przede wszystkim na portalach ogłoszeniowych, a także społecznościowych. Często prowadzą oni swoje własne firmy, dzięki czemu bez problemu mogą wystawić fakturę, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Czasami prywatny kucharz wymaga udostępnienia własnej kuchni, niektórzy jednak wolą pracować u siebie i przywieźć gotowe posiłki. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że możemy we własnym zakresie ustalić całe menu, a do tego kucharz z pewnością posłuży dobrą radą przy jego konstruowaniu. Prywatny kucharz, który jest nie tylko profesjonalistą, ale i pasjonata sztuki kulinarnej przygotuje dla nas pyszne posiłki każdego rodzaju kuchni. Wynajęcie kucharza, tak jak usługa cateringowa, może kosztować niemało. Cenę kształtuje przede wszystkim zakres usługi – miejsce pracy, produkty, na których kucharz będzie pracował oraz stopień trudności przygotowania umówionych dań. 

Stoły, krzesła, napoje

Gdy podejmiemy decyzję odnośnie wyboru tego, kto dostarczy nam posiłki, możemy przejść do dalszej organizacji przyjęcia. Kolejne kwestie nie są już tak kłopotliwe, bowiem do udanej zabawy w ogrodzie wystarczy ustawić stoliki i krzesła, a także zakupić odpowiednią ilość napoi zimnych – pamiętajmy, że lato to pora roku, kiedy odczuwamy duże pragnienie wskutek wysokich temperatur. Możemy zadbać również o różnego rodzaju ozdoby, takie jak balony, kwiaty czy inne bibeloty. Jeżeli przyjęcie odbywa się w ogrodzie, w którym do dyspozycji gości jest basen, trzeba ich koniecznie poinformować, aby zabrali ze sobą stroje kąpielowe.

Artykuł powstał we współpracy z ulalachef.com.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *