Uwaga! Przyjazd na Sardynię tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid -19

Od 14 września odwiedzający Sardynię mają obowiązek przedstawić  test na coronavirusa  potwierdzający  jego negatywność . Będą obowiazywały nowe restrykcyjne normy zarządzone przez  gubernatora Sardynii Christiana Solinasa .

,,Pasażerowie w momencie wejścia na pokład będą musieli być przygotowani na przedstawienie autocertyfikatu  dokonanego  online, potwierdzającego, że przeszli test serologiczny  z wynikiem negatywnym na Covid 19  w ciągu 48 godzin przed wjazdem  do regionu. Nowe zasady mają obowiązywać do 7 października.”

Osoby bez takiego certyfikatu będą poddane wymazowi na miejscu  i będą musiały być odizolowane  przez 48 godzin.

W certyfikacie należy wskazać: rodzaj przeprowadzonego testu , datę jego wykonania i nazwę ośrodka, w którym zostało przeprowadzone badanie.

Rozporządzenie prezydenta regionu Solinas przewiduje także obowiązkową maseczkę nawet na zewnątrz, w miejscach gdzie nie można jest możliwe przestrzeganie  odległości 1 metra pomiędzy osobami .

Obowiązkowa rejestracja pasażerów na stronie:

sus.regione.sardegna.it/sus/covid19

Potwierdzenie rejestracji:

Po wypełnieniu formularza online otrzymasz e-mail z powiadomieniem o rejestracji. E-mail, o którym mowa, zawiera identyfikator potwierdzenia wraz z linkiem do nowego formularza dotyczącego infekcji lub kontaktu z Covid-19, gdzie należy wprowadzić dane zdrowotne z pytaniami dotyczącymi stanu zdrowia, dopiero po  przesłaniu kwestionariusza otrzymasz drugi mail od Beni Benius z Sardynii z kodem QR, który należy pokazać przy wjeździe.

Jeśli chodzi o terminy, rejestracji ze wskazaniem miejsca pochodzenia i przeznaczenia podróżnego można dokonać miesiąc przed wyjazdem. Natomiast kolejny formularz zawierający dane zdrowotne i pytania dotyczące stanu zdrowia jest również obowiązkowy lecz  należy go wypełnić w ciągu 48 godzin przed wyjazdem .

Korespondencja:  Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
9 thoughts on “Uwaga! Przyjazd na Sardynię tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid -19

 1. P

  Dzień dobry, czy to już jest potwierdzona informacja? Na polskich stronach nie ma o tym jeszcze żadnych wpisów

  Reply
 2. Krzysiek

  A gdy nie wiem gdzie będę nocował? Wiem że w codziennie w innym hotelu, ale w którym tego nie wiem. Co wtedy wpisać w pole dotyczące zakwaterowania?

  Reply
 3. Wioletta

  czy ktoś już, leciał na Sardynię wg nowych wytycznych? czyli z wynikiem badań? Wybieram się w przyszłym tygodniu i nie wiem czy robić test?

  Reply
 4. uzibuzi

  Czesc Wiola! dzis wlasnie przylecialem do Alghero. zadnych badan na lotnisku poza mierzeniem temperatury njkt nie robil . Nawet nikt nie zbieral tych obowiazkowych formularzy z kodem qr

  Reply
 5. Pawel

  Dzień dobry, czy ktoś wie jak wyglada obecnie 06/2021kontrola testów COVID na lotnisku w Alghero…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *