Włoskie krawiectwo Made in Italy 3.0 – Luca Rubinacci

Nota od autorki: Made in Italy 3.0 – to trzy punkty wartości mody włoskiej – kunsztowna, praktyczna i zrównoważona.

Wywiad z Lucą Rubinacci, to sama przyjemność… Wciąga w inspirujące opowieści ze świata mody dla panów, ceniących sobie schludny i elegancki ubiór w typowo włoskim stylu. Z wywiadu dowiadujemy się, iż to co cechuje rodzinną firmę można określić w kilku słowach: dbałość o szczegóły osiągnięta przez wprawne i doświadczone ręce, które mierzą, tną i szyją dla stałych klientów – czyli dżentelmenów z każdego zakątka świata. Spod igły i nitki wychodzą bowiem najwyższej klasy tekstylia: koszule, odzież wierzchnia, garnitury, muszki, krawaty, poszetki oraz bransoletki. Wyżej wymienione, podstawowe elementy, składają się na rzeczywistość dyrektora kreatywnego, znanego neapolitańskiego zakładu krawieckiego – Rubinacci. Luksusowa marka, istnieje już od trzech pokoleń i jest jedną z czołowych w Europie. Posiada swoje ekskluzywne pracownie w Neapolu, Mediolanie, Londynie oraz w Tokio. Luca Rubinacci jest określany jako jeden z najbardziej eleganckich mężczyzn we Włoszech. Obecnie jest prawdziwym idolem na Instagramie. Pośród zamieszczanych motywujących filmów i wskazówek dotyczących stylu, pomaga w podniesieniu wartości włoskiego krawiectwa Made in Italy.

Twoja marka ma bardzo silną tradycję i historię. Udało Ci się nadać współczesny trend również za pośrednictwem sieci społecznościowych. Czy to był wybór typowo strategiczny?

„Mój dziadek był innowatorem i pionierem w realizacji lekkich marynarek. Tymczsem mój ojciec, w latach pięćdziesiątych organizował zagraniczne wystawy Trunk Show, i był pierwszym, który tego dokonał. Obecnie żyjemy w dobie internetu, dlatego efektywnie wykorzystałem media społecznościowe. Social media to kanał, który może stanowić ogromną wartość dla marki, pod warunkiem, iż zostanie dobrze wykorzystany. To co w rodzinie nas łączy i charakteryzuje to bezsprzecznie: dostosowywanie się do czasów i okoliczności oraz bycie prekursorem. Każdy z osobna i w swojej generacji”.

Porozmawiajmy o Twoim Atelier w Mediolanie. Jak koncepcja wieloletniej tradycji wpisuje się we współczesną, socjalno-kulturalną rzeczywistość wielkiego miasta?

„Mój ojciec przyjechał do Mediolanu w1987 roku, i otworzył zakład krawiecki w budynku przy Via Montenapoleone. Było to renomowane miejsce, do którego udawali się zamożni mediolańczycy. W 2015 roku utworzyłem nowy salon przy ulicy Via del Gesù, tworząc w ten sposób dodatkowe wejście do naszego sklepu. Celem mojego przedsięwzięcia było sprostanie współczesnym potrzebom klienta, który przyjeżdża z odległych stron świata i z wielkim zainteresowaniem zwiedza słynną dzielnicę mody.

Od trzech pokoleń tworzysz z ubrań prawdziwe dzieła sztuki, starając się sprostać najśmielszym oczekiwaniom klienta. Co Twoim zdaniem reprezentuje dzisiaj strój męski?

„Kupowanie odzieży, to nierzadko tylko czysta pasja. Dziś jest wiele zakładów krawieckich na wysokim poziomie. To co dla nas jest tak naprawdę ważne, to know-how, czyli „jak robić”, aby osiągnąć zamierzony produkt końcowy. Na to składa się indywidualne podejście do każdego klienta, czyli to co osobiście oferuję w moim mediolańskim salonie, a w przeciwieństwie do tego co proponuje moja siostra Klara w Londynie ”.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

„Kreatywność. Udostępnianie kolekcji dla szerokiego grona odbiorców. Nie wierzę w znaczenie firmowego logo ale – w prawdziwą jakość produktu. Nie chcemy tylko i wyłącznie sprzedawać typowy styl jaki reprezentuje marka Rubinacci, ale pragniemy przede wszystkim spełniać najwyższe wymagania każdego naszego klienta. Kreujemy jego osobisty wizerunek i styl. Ponadto uwielbiamy kiedy nasze twarze są utożsamiane z naszą firmą. Dziś nie identyfikuje się dużych przedsiębiorstw odzieżowych z ich przedstawicielami, ponieważ są to typowe spółki holdingowe – a ludzie to dostrzegają”.

Jaką ma wartość marka Twojej firmy?

„Wartością marki Rubinacci jest z pewnością angażowanie się w grę pomiędzy innowacją a kreatywnością”.

Z czym kojarzy Ci się teraźniejsza moda?

„Dzisiejsza moda to świat pełen przemijających trendów. Z drugiej zaś strony chcę pozostać klasycznym i szykownym dżentelmenem i mieć własny styl. Dlatego w moich filmach uczę, jak się ubierać i wyglądać z klasą. Sądzę, iż należy uzmysłowić sobie co tak naprawdę kryje się za prawdziwą modą męską ”.

Przypis od autorki: Powyższy tekst powstal na podstawie tłumaczenia włoskiego artykułu pt.: „Luca Rubinacci, Made in Italy sartoriale 3.0”, autorstwa redaktor Simony Manfredi oraz za specjaną zgodą prezes i redaktor naczelnej Magazynu First Class Mag  www.firstclassmag.it   – Antonelli Carlucci. Wszystkie materiały i zdjęcia są objęte prawem autorskim.

Korespondencja: Anna Skowronek, tłumacz języka włoskiego, promotor kulturalno-językowy, kierownik Biura Tłumaczeń Lionspeech w sekcji lokalnej – Arezzo i Sieny, doradca polsko-włoskich kontaktów handlowych, doradca projektowania mebli i aranżacji wnętrz, ekspert w organizowaniu oficjalnych uroczystości na terenie i z ramienia Diecezji Biskupiej – Arezzo, Cortona, Sansepolcro. Kontakt: [email protected] 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

75 + = 85