Piosenka Alka Nowaka w hołdzie dla św. Jana Pawła II

Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II …, a pomiędzy tym, 94 lata historii (1920 -2014). Lolek, student, robotnik, aktor, seminarzysta, poeta, kapłan, biskup, papież, święty! Z Wadowic na ołtarze świata. Pamiętam jak dzisiaj październik roku 1978. Miałem wówczas 8 lat. Mój tato padł na kolana, kiedy w starym czarno-białym telewizorze ukazał się Jan Paweł II, papież Polak (zza żelaznej kurtyny) ze słowami “lo hanno chiamato da un paese lontano” oraz “… se sbaglio mi corrigerete”. Tato ze łzami w oczach wykrzyczał: “Jesteśmy wolni !!!”. Nie bardzo rozumiałem wtedy co to mogło oznaczać. Zrozumiałem w ciągu następnych lat… Dla Polaków urodzonych w latach 70’ 80’ postać Papieża Polaka była znakiem wolności, światła,
siły, nadziei, wyzwolenia, przełomu, nowej epoki, nowego porządku świata.
Żyliśmy Jego słowami, patrzyliśmy na Jego gesty, w Jego oczach szukaliśmy
pomysłu na życie. On był jednym z nas, Polakiem, synem polskiej ziemi, Ojcem wszystkich nas. O tym właśnie śpiewam w mojej piosence.


Pamiętam dokładnie kiedy i jak powstała. Były to najtrudniejsze dni lockdownu z powodu epidemii koronawirusa. 19 marzec 2020, godz 21.45, zanotowałem w moim autorskim zeszycie. Byliśmy wszyscy przestraszeni, zdezorientowani. Koronawirus uderzył bowiem bardzo mocno w nasze ludzkie struktury, zasady, sentymenty, potrzeby. Nagle byliśmy sami. Ale jest to przecież rok dedykowany Janowi Pawłowi II, pomyślałem, rok, w którym świętujemy 100 rocznicę Jego urodzin. Spojrzałem na Jego zdjęcie, w Jego ojcowskie oczy i piosenka lekko i normalnie wylała się z mego serca, … a do serca wróciła spokój i nadzieja, że On nas przecież nie opuści. Napisałem … “ kiedy wicher gna, kiedy fala zła, w Twoich rękach uchroń nas, Ojcze nasz, Ojcze nasz…”. Nie było łatwo w tych czasach tę piosenkę nagrać, zaaranżować, zrealizować, ale powoli doszło wszystko do końca. Dzisiaj otwieram przed Państwem moje serce i tą piosenką składam hołd
św. Janowi Pawłowi II, w 100 rocznicę Jego urodzin, za wszystko co nam uczynił i swoim wstawiennictwem u Boga jeszcze nam uczyni.

Dziękuję Aleksandrze Zabłockiej za ubogacenie piosenki swoim ciepłym głosem. Dziękuję Fundacji Jana Pawła II przy Watykanie i Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach za udostępnienie materiału fotograficznego. Dziękuję J.E. Panu Januszowi Kotańskiemu Ambasadorowi RP przy Stolicy Apostolskiej i Zakonowi Maltańskiemu oraz Duszpasterzom Polskiego Kościoła św. Stanisława BM w Rzymie za przychylność i honorowy patronat. Dziękuję Polonijnej Telewizji PepeTv z Essen oraz Portalowi Polacy we Włoszech za medialny rozgłos. Dziękuję Przyjaciołom z Niedzielnych Spotkań Polonijnych oraz 12mu Pułkowi Ułanów Podolskich w Rzymie za bliskość i wsparcie.

Teraz zostawiam Państwa z moją piosenką pt. “Bóg Ciebie dał”, która jest zawierzeniem i hołdem dla św. Jana Pawła II.


Aleksander Nowak
Rzym

Poniżej link do teledysku:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *