SANA – pierwsze w Bolonii targi po przymusowym zamknięciu – 10.000 zwiedzających

W dniach od 9 do 11 października odbyły się pierwsze, po przymusowym zamknięciu z powodu koronawirusa,  targi w Bolonii w wersji klasycznej– SANA RESTART

Kermesse na żywo to była ogromna odpowiedzialność, ale zakończyło się ogromnym sukcesem – powiedział prezes Bologna Fiere Gianpiero Calzolari, dodając:

Trzeba było wykonać ten pierwszy krok i Sana Restart pokazało, że było warto.

Odbywające się od ponad 30 lat targi bio, tak dotyczące sektora spożywczego jak i kosmetycznego, zgromadziły ponad 10.000 zwiedzających, którzy mogli spotkać się z wystawcami, głównie włoskimi.

Chcąc wzmocnić potencjał Biznesowy, Bologna Fiere podpisała porozumienie łączące targi tradycyjne z tymi w wersji digital e-commerce z gigantem chińskim w sprzedaży online – Alibaba.com.

Nie było polskich wystawców, ale były firmy włoskie zainteresowane rynkiem polskim, z którymi rozmawiała Polska Izba Biznesowa we Włoszech CAPI. Zainteresowanie polskim rynkiem jest w Italii bardzo duże.

Polska to rynek bardzo ciekawy. Wiemy, że konsumenci są otwarci na produkty made in Italy, które muszą być najwyższej jakości. My mamy produkt niszowy, z najwyższej półki – Tigelle. Produkt typowy dla Bolonii czy Modeny, z wiekową recepturą. Chcielibyśmy podzielić się naszą kulturą kulinarną – powiedziała Francesca Ferrari z firmy La Zocca.

Polska Izba Biznesowa we Włoszech CAPI już dla firmy modeńskiej ma pierwsze kontakty – powiedziała nam  na  targach Ewa Trzcińska, prezes CAPI, dodając

Zapraszamy do kontaktu tak firmy polskie, zainteresowane rynkiem włoskim jak i firmy włoskie, chcące wejść do Polski.

Kolejna edycja targów SANA przewidywana jest w dniach 9-11.10.21  

Tekst i zdjęcia: Karolina Quarta, Bolonia
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *