Spotkanie online: Poetka w Warszawie. Rozmowy między wierszami

W piątek 20 listopada o godzinie 19.00 odbędzie się Spotkanie online: Poetka w Warszawie. Rozmowy między wierszami.

Jaka poezja rodzi się w Warszawie? Jakie miejsca stolicy inspirują najbardziej? Czy tempo wielkiego miasta pomaga czy przeszkadza w tworzeniu? Kim są osoby, które tutaj piszą wiersze?Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy szukać podczas rozmów z poetkami i poetami tworzącymi obecnie w okolicach kolumny Zygmunta.A ponieważ Warszawa jest kobietą i mocno to manifestuje w ostatnim czasie, zaczniemy właśnie od pań.

Gośćmi będą: Paulina Dmitruk
Lubi nadawać rzeczom znaczenie. Nie lubi działania bez wartości. Współtworzy Galerię Uległą – niestacjonarną galerię sztuki. Jest jedną z inicjatorek festiwalu Otwarta Ząbkowska.

Dominika Filipowicz
Studentka Artes Liberales. Od jakiegoś czasu próbuje swoich sił w poezji. Współzałożycielka koła poetyckiego na swoim wydziale oraz współorganizatorka kampanii społecznej „Życie warte jest rozmowy” zajmującej się prewencją samobójstw.

Gabriela Filipowicz
Studentka Artes Liberales i filozofii. Początkująca poetka. Przed pandemią w wolnym czasie zajmowała się trenowaniem boksu, teraz zamiast przerzucaniem ciężarów na siłce musi się zadowolić dźwiganiem ciężkich kotów i jeszcze cięższych słów.cdn.

Barbara Nowakowska pseud. Raban

Studentka filologii polskiej. Zakochana w slamie poetyckim od pierwszego wejrzenia. Dopiero niedawno zaczęła dzielić się zapiskami z szuflady pod pseudonimem. W wolnym czasie zapomina podlewać swoje kaktusy.

Spotkamy się konferencyjnie za pośrednictwem aplikacji Zoom.
5 minut przed rozmową link zostanie opublikowany na stronie FB.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w spotkaniu online w czasie rzeczywistym na Zoomie i zadawania pytań naszym gościom!

Całość będzie transmitowana na profilu Poezja w Warszawie na Facebooku.

Joanna Kessler i Magdalena Walusiak
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

46 − 40 =