Ewa Trzcińska – korespondentka polacywewloszech.com nagrodzona w konkursie o Nagrodę Marszałka Senatu dla dziennikarzy polskich i polonijnych

Konkurs o Nagrodę Marszałka Senatu dla dziennikarzy polskich i polonijnych został rozstrzygnięty. Jest nam ogromnie miło poinformować, że w tegorocznej, 17. edycji konkursu pt. „Człowiek rodzi się nie sobie, tylko dla swojej ojczyzny” nagrodę otrzymała m.in korespondentka naszej redakcji, EWA TRZCIŃSKA.

W tym roku na konkurs nadesłano prace m.in. z  Litwy, Ukrainy, Niemiec, Austrii, Włoch i  Polski. Były wśród nich artykuły prasowe, reportaże radiowe i telewizyjne, filmy, teksty z portali internetowych.

Pierwszą nagrodę otrzymali Sonia Pajgert i Wiktor Pajgert za film pt. „Polacy Odessy – zniszczona pamięć”. Drugą nagrodę jury przyznało Iwonie Piętak za reportaż radiowy „Od frontów I wojny światowej do obozu jenieckiego w Starobielsku – rzecz o żołnierzu i lekkoatlecie Tadeuszu Kirchnerze”. Jury przyznało dwie równorzędne trzecie nagrody: Ewie Szkurłat za reportaż radiowy „Bilet z rowerem” i Ewie Trzcińskiej za reportaż „Lekcja historii, czyli życia”.

Lekcja historii, czyli życiareportaż opublikowany 19 listopada 2020 r. na portalu polacywewłoszech.com to relacja ze zdalnej lekcji historii na temat Bitwy Warszawskiej i jej znaczenia dla współczesnej młodzieży mieszkającej za granicą, przeprowadzonej przez autorkę reportażu w polonijnej szkole w BoloniiSzkoła Polska im. 2 Korpusu Polskiego przy Konsulacie Generalnym RP w Mediolanie. Tematyka trudna dla 12-13-latków, ale lekcja łączy wątki historyczne z życiem codziennym młodzieży, co sprawia, że tekst jest interesujący. Reportaż zainspirowany został tematem konkursu. Pokazuje postawy i przywiązanie do polskości młodych Polaków żyjących we Włoszech.

Laureaci będą zaproszeni na spotkanie w Senacie, które odbędzie się na początku nowego roku, wyjątkowo będzie to spotkanie w formie on-line. (Czytaj więcej: www.senat.gov.pl)

Z dumą serdecznie gratulujemy!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *