Ostia: Zakończenie Roku Świętego Jana Pawła II

Senat Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II jako wyraz wdzięczności za dar pontyfikatu papieża Polaka w stulecie jego urodzin Nasz wielki rodak odegrał ważną rolę nie tylko w dziejach Polski, ale również w historii świata.


Wspólnota Polska w Ostii aktywnie włączyła się w obchody uczestnicząc 18 maja we Mszy św. dziękczynnej z okazji 100 lecia urodzin Karola Wojtyły i współorganizując koncerty „Totus Tuus” (12.09. w Ostia Antica) i „Habemus Papam” (17.10. w Ostia Lido). W listopadzie, grupa młodych ludzi z naszej Wspólnoty – Weronika Goszczyńska, Weronika Targońska, Matteo Resciniti i David Modzelewski – wzięła udział w „Festival Lidense” – promując poezje Karola Wojtyły.

27 grudnia, w Niedzielę Świętej Rodziny, w Parafii San Nicola di Bari, po Mszy św. odprawionej przez ks. Jacka Stańka (SCHr), odbyło się zakończenie Roku św. Jana Pawła II i krótkie „Kolędowanie z Janem Pawłem II – Papieżem Rodziny”.


Weronika Goszczyńska i Piotr Owczarek poprowadzili spotkanie przeplatając kolędy informacjami o Janie Pawle II. Kolędy zaśpiewali: Joanna Witczak, Barbara Rogalska i Piotr Owczarek – przy akompaniamencie gitary. Występ został nagrodzony przez widownię dużymi brawami.

Tekst i zdjęcia: Piotr Owczarek, Wspólnota Polska w Ostii.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

24 − 18 =