Włoska moda męska 2021: kalendarz pokazów kolekcji jesień/zima 2021-2022

W dniach od 15 do 19 stycznia 2021 roku, odbędzie się mediolański tydzień mody, poświęcony męskiej kolekcji na sezon jesień/zima 2021-2022. Uroczystej odsłony dokona Prezes Izby Mody Carlo Capasa wraz z Radnym ds. Polityki Pracy, Działalności Produkcyjnej, Handlu i Departamentu Zasobów ludzkich Mediolanu, Cristiną Tajani. W tej edycji na szczególną uwagę zasługuje współpraca z Fashion Film Festival, prowadzonym przez Constanzo Cavalli Etro. Podczas międzynarodowego wydarzenia pięć zanych domów mody przedstawi swoje nowe propozycje w wersji na żywo. Tak więc, zobaczymy: Dolce&Gabbana, Fendi, Etro, K-way i (po raz pierwszy) Solid Homme. Prada, Ermenegildo Zegna, MSGM, Tod’s potwierdzają swój udział, aczkolwiek w wersji internetowej. Ponadto, na platformie Camera Moda będą widoczne 32 materiały pokazane w formie elektronicznej.


Aktualna wersja prezentacji”, powiedział podczas wirtualnej konferencji prasowej Carlo Capasa, prezes CNMI, „wpisuje się w ramy konkretnych odpowiedzi na zmieniający się styl pokazów mody. Stanowi jednocześnie innowacyjne rozwiązanie wobec nowej rzeczywistości. Nasza platforma, została zaprojektowana, po to, aby rozwijać nową działalność w tym kierunku, a ponadto, aby wspierać zarówno nowoczesne projekty cyfrowe, jak i klasyczne pokazy mody na żywo”.

Kalendarz Milano Moda Uomo 2021


Pokazy mody na żywo (do uzgodnienia, czy z udziałem publiczności):
Sobota 16 stycznia o godz. 14.00 – pokaz kolekcji Fendi przy Via Solari 35, a po południu, o 15.30 – Dolce&Gabbana przedstawi swoje stylizacje w lokalach Metropol przy Viale Piave 24.
W niedzielę 17 stycznia o godzinie 12.00 – Etro odsłoni nowe propozycje przy Via Tortona 54 we wnętrzach Ex Ansaldo.
Absolutny debiut: kreacje Kway w niedzielę 17 stycznia o godz.18:00 – w Basic Village, a także w w poniedziałek 18 stycznia o 13.00 – w Solid Homme.


Internetowe pokazy mody:
Piątek 15 stycznia o godz.15:00 – nowe realizacje Ermenegildo Zegna.
Sobota 16 stycznia o godz.10.30 – propozycje Eleventy, następnie swoje nowości wystawi
– Kiton o 16.30 a na koniec – o 18.00, przegląd pomysłów Iceberg.
Niedziela 17 stycznia o godz.13:00 – obejrzymy MSGM a w dalszym ciągu o 14:00 – popis projektów Prady, z kolei o 15:00 – rewia Tod’s.
Po raz pierwszy w prezentacji pojawią się nowe nazwiska, takie jak: Dima Leu (ubiegłoroczny zwycięzca Who’s), Vaderetro, Dalpaos, Dhruv Kapoor oraz Tokyo James.

Wydarzenia bedą dostępne w streamingu oraz zaprezentowane na telebimach umieszczonych w centrum Mediolanu.


Krajowa Izba Mody Włoskiej i Milan Fashion Film Festival (liderzy międzynarodowego przemysłu modowego), podjęli decyzję o długoterminowej współpracy, mającej na celu stworzenie innowacyjnego systemu przekazu wydarzeń oraz promocji marki Made in Italy.


Fashion Film Festival Milano to międzynarodowe wydarzenie kulturalne (założone i kierowane przez Constanza Etro), stale rozwija swoją działalność na trzech platformach:
na platformie cyfrowej Krajowej Izby Mody Włoskiej, na stronie Mediolańskiego Festiwalu Mody jak i w serwisie streamingowym włoskiego filmowego magazynu internetowego.


Za sprawą głównej idei festiwalu – „Il Grande aiuta il Piccolo” – będzie można zobaczyć dzieła wielkich nazwisk mody i kina, takich jak: Matteo Garrone, Dior, Gucci, Hérmes, Fendi, Trussardi, Burberry, Fabien Baron, Heiko Keinath, Jacob Sutton i wielu innych wschodzących talentów. Zgodnie z tradycją, prestiżowe i międzynarodowe jury, składa się z czołowych przedstawicieli świata mody, kina oraz sztuki. W zaszczytnym gronie, zanjdują się: reżyser i dyrektor artystyczny, nagrodzony Oscarem za projekt kostiumów Tim Yip, aktor Lachlan Watson, dyrektor Dzialu Kreatywnego Marcelo Burlon, gitarzysta i influencer Anna Dello Russo, kurator Milovan Farronato, założyciel zrównoważonej marki Ecolaf, Javier Goyeneche, projektantka Margherita Maccapani Missoni, fograf Paolo Roversi, założycielka magazynu System, Elizabeth Von Guttman oraz infliencer Tamu McPherson.


Ostatnim i bardzo ważnym członkiem jury będzie publiczność festiwalu, która dzięki bezpłatnemu głosowaniu w trybie online (dostępnemu na oficjalnej stronie Festiwalu), odda głosy na faworyta. Tak zostanie ogłoszony zwycięzca People’s Choice Award, a nagrodę tegorocznego festiwalu zaprojektował włoski artysta Barnaba Fornasetti.

Przypis od autorki: powyższy artykuł powstał w oparciu o tłumaczenie publikacji Donatelli Genta, na łamach włoskiego dziennika „La Rebubblica”.

Korespondencja: Anna Skowronek, tłumacz języka włoskiego, promotor kulturalno-językowy, kierownik Biura Tłumaczeń Lionspeech w sekcji lokalnej – Arezzo, Siena, doradca polsko-włoskich kontaktów handlowych,
doradca projektowania mebli i aranżacji wnętrz, ekspert w organizowaniu oficjalnych uroczystości na terenie i z ramienia Diecezji Biskupiej – Arezzo, Cortona, Sansepolcro.
Kontakt: [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *