Minie 75 lat od kiedy włoskie kobiety otrzymają mimozę na 8 marca

Akacja srebrzysta popularnie nazywana Mimozą w tym roku już zakwitła we Włoszech . Pomimo, że drzewo to pochodzi  z Australii jest we Włoszech popularne, na co pozwoliły mu sprzyjające warunki klimatyczne. Jego kwiaty podarowywane są tylko raz w roku kobietom we Włoszech  – 8 marca w dniu kobiet.

Według Indian amerykańskich kwiaty mimozy oznaczają  siłę i kobiecość. Nie jest więc przypadkiem, że zostały wybrane jako symbol Dnia Kobiet: Kwitnie dokładnie w marcu, jednak mimoza została faktycznie wybrana jako kwiat dla upamiętnienia 129 robotnic, które zginęły podczas pożaru w nowojorskiej fabryce, podczas protestu o poprawę warunków pracy. Smutny epizod miał miejsce dokładnie 8 marca 1908 roku. Od tego momentu 8 marca świętujemy dzień Kobiet.

W 1946 roku UDI (Unione Donne Italiane) – Związek Włoskich Kobiet  wybrało mimozę jako idealny kwiat symbolizujący dzień kobiet. W rzeczywistości jest to kwiat, który rośnie spontanicznie w wielu częściach Włoch i jest powrzechnie dostępny.

Czy wy lubicie Mimozy? Mimoza to raczej kwiat symboliczny i nie wzbudza zachwytu, ani pięknie pachnie, podczas gdy  w Polsce kobiety obdarowywane są przeważnie różami i tulipanami…

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka stron

 https://arte-4-you.com/
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

50 − = 45