Najpiękniejsze plaże Włoch, które musisz zobaczyć

Plaże we Włoszech to najpiękniejsze plaże na świecie. Bez dwóch zdań są w stanie przesunąć inne plaże Europy na dalszy plan – dzięki widokom, które zapadną w pamięć na długie lata. Szukasz wrażeń? Chcesz zobaczysz coś niezwykle pięknego? Musisz wyjechać do Włoch! Poniżej podamy kilka propozycji najcudowniejszych plaż we Włoszech – nie ograniczaj się! Odwiedź wszystkie.

Zobacz cudowne plaże Sardynii

  • Plaża Goloritze – koniecznie musisz ją zobaczyć. Uznana została za pomnik przyrody. Nie jest łatwo dostać się do niej pieszo, więc zalecana jest podróż łodzią – co ewidentnie umili Twoją podróż!
  • Wąwóz Fuili, Dorgali – najczęściej wykorzystywana plaża do kręcenia filmów. Cudowne widoki, ciepła woda, promienie słoneczne – idealnie nadadzą się na romantyczną podróż lub spędzenie czasu w gronie rodzinnym;
  • Dei Due Mari, Porto Giunco – miękki piasek, krystalicznie czysta woda – to główne zalety tej plaży. Kto wie? Może uda Ci się spotkać piękne różowe flamingi, które również kochają to miejsce?

Wybrzeże Amalfi – nie zastanawiaj się ani chwili – zwiedzaj!

Na wybrzeżu Amalfi znajdują się trzy plaże, na których znajdziemy leżaki i parasole. Piękne, czyste morze to nie wszystko co można tutaj zobaczyć. Górzysty teren, który otacza plażę – to dopiero niesamowity widok! Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat wybrzeża Amalfi zapraszamy na stronę https://nawakacje.eu/wybrzeze-amalfi/. A o to jedne z najbardziej polecanych plaż wybrzeża;

  • Marina Grande – plaża znajduje się w samym centrum miasta;
  • Lido delle Sirene – znajduję się blisko portu, dzięki czemu możemy umilić sobie widok łodziami;
  • La Marinelle – najmniejsza plaża na wybrzeżu Amalfi, co nie oznacza, że nie jest równie piękna!

Co skrywa w sobie największa wyspa we Włoszech? Leć na Sycylie!

  • Isola Bella, Taormina, Mesyna – pomimo tego, że plaża jest rezerwatem przyrody, cieszy się pięknymi dużymi falami, które dostarczą Ci trochę adrenaliny. Sam krajobraz zapiera dech w piersiach! Plaża idealnie nadaje się również na odpoczynek przy szumie wody;
  • Capreria, Riserva Naturale Dello Zingaro – otoczona zielenią, górzystym terenem, prowadzi do nieziemsko pięknej wody. Czy nie brzmi wspaniale?

Nie zastanawiaj się! Zwiedzaj!

Powyżej wymienione zostały plaże, które są kroplą w morzu biorąc pod uwagę ilość i piękno całych Włoch. Kraj ten słynie również z przepysznej kuchni. Miłej podróży! Przekaż wrażenia znajomym – aby oni również mogli zobaczyć piękno Włoch.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + = 24