Po raz ostatni zmiana czasu z zimowego na letni?

W naszych komórkach czy komputerach przestawienie czasu nastąpiło automatycznie.  Zegarki tradycyjne sami przestawiliśmy o godzinę do przodu, skracając noc z soboty na niedzielę o jedną godzinę. Jest to być może ostatnia taka zmiana we Włoszech czy Polsce, bo Komisja Europejska zostawia decyzję w rękach poszczególnych państw członkowskich.

 To państwa członkowskie powinny zdecydować, jaki czas ma obowiązywać na stałe: zimowy czy letni” – powiedział w ubiegłym tygodniu rzecznik KE ds. zdrowia Stefan de Keersmaecker.

Od lat tak w Brukseli, jak i w poszczególnych krajach UE dyskutuje się nad sensem zmiany czasu co 6 miesięcy.  Wyniki konsultacji unijnych z 2018 roku wykazały, że 84 proc. respondentów nie chce zmian czasu. Polacy – zgodnie z badaniem CBOS z 2019 roku  – w 78,3 procent opowiedziało się przeciwko obecnym zmianom czasu, w większości wybierając pozostawienie czasu letniego jako obowiązującego przez cały rok.  

Jakie decyzje podejmą rządzący w Polsce czy Włoszech? Oczywiście, będziemy o tym informować, jak tylko takie zapadną.

Korespondencja: Ewa Trzcińska,  ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego. Kontakt [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *