W oczekiwaniu na zatwierdzenie porozumienia pomiędzy regionami Piemont i Liguria w sprawie wzajemnych szczepień

Kilka dni temu, 22 maja br., Przewodniczący dwóch włoskich Regionów: Piemontu i Ligurii – Alberto Cirio i Giovanni Toti, podpisali wspólną deklarację w sprawie umożliwienia szczepień anti-Covid mieszkańcom obu swoich regionów (la reciprocità vaccinale).

Dokument przewiduje, że rezydenci, którzy w okresie od połowy czerwca do połowy września, zmienią miejsce pobytu w celach turystycznych, na co najmniej 7 dni, będą mogli skorzystać z szczepienia w miejscu wypoczynku i wymienia dalsze warunki realizacji takich szczepień.

          Jak zadeklarował A. Cirio, istotą tego porozumienia jest, cyt.: ,,dostarczenie szczepionki mieszkańcom, a nie mieszkańców do punktów szczepień” i tym samym umożliwienie skorzystania z wakacji wszystkim, którzy po ponad 1,5 roku lockdownu, chcieliby skorzystać z tak oczekiwanego urlopu i dla których konieczność przerwania go i powrotu do miejsca stałego zamieszkania, byłaby związana z różnymi trudnościami.

          Protokół został już przesłany generałowi F. Figliuolo, commissario straordinario per l’Emergenza Covid-19, do oceny i nadania dalszego biegu urzędowego w celu zatwierdzenia i wprowadzenia w życie.

          Szacuje się, że ok. 50.000 mieszkańców Ligurii będzie chciało wypocząć w Piemoncie i ponad 250.000 rezydentów Piemontu w Ligurii. I na pewno wielu z nich ucieszyłoby obowiązywanie takiego porozumienia.

Przygotowano na podstawie materiałów opublikowanych na portalu Piemonteinforma: www.regione.piemonte.it/web/pinforma/notizie/accordo-piemonte-liguriaper-vaccinare-vacanzieri

Korespondencja z Piemontu: Katarzyna E. Dyrska, prawniczka, pasjonatka nie tylko włoskiej kultury [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *