Sektor transportowy PL na terenie IT FR – TO TRZEBA WIEDZIEĆ – Co czeka przewoźników na drogach Europy w 2022?

Zapraszamy na kolejną interesującą konferencję online zorganizowaną przez Polską Izbę Biznesową we Włoszech wraz ze Związkiem Pracodawców Transport i Logistyka Polska. Miło nam powiadomić, że portal www.polacywewloszech.com objął wydarzenie patronatem medialnym.

Co czeka przewoźników na drogach Europy w 2022 roku?

Konferencja poświęcona problemom, z jakim borykają się polscy przewoźnicy w Europie Zachodniej i sposobom ich zapobiegania lub rozwiązania. Możliwość spotkania z ekspertami: ranne wysłuchanie prelekcji i popołudniowy bezpośredni kontakt na czacie i spotkania B2B w systemie online.

Polska branża transportowa w ciągu ostatnich lat wiodącą w Europie. Transport pozwala urzeczywistnić 3 z 4 swobód rynku wewnętrznego Unii Europejskiej, jest kluczowy dla kształtowania wzrostu gospodarczego oraz rywalizacji na rynku globalnym. Koszt usług transportowych wpływa na wymianę towarową i konkurencyjność unijnej gospodarki. W Polsce 6,6% PKB jest generowane przez transport, sektor zatrudnia bezpośrednio i pośrednio ok. 1 mln osób, obsługując 15% pracy przewozowej w Unii Europejskiej. Polskie firmy transportowe inwestują w nowoczesny bezpieczny i ekologiczny tabor – pojazdy wymieniane są średnio co 2-5 lat, stale zwiększając w nich udział tych o najwyższej klasie ekologiczności – euro 5 i euro 6.  Jednak polska branża transportu, spedycji i logistyki boryka się z wieloma problemami, które stawiają na jej drodze urzędnicy, czy inne kraje.

Polscy przewoźnicy spotykają się z bardzo trudnymi sytuacjami na terytorium Włoch czy Francji. W tej ostatniej uzbrojone grupy nielegalnych emigrantów atakują kierowców nie tylko na strzeżonych parkingach, ale również na głównych drogach. Problem od lat pozostaje nierozwiązany przez służby francuskie, TLP wielokrotnie interweniowało w tej kwestii. Także prawo europejskie zdaje się nie wspierać tego sektora, o tym wszystkim chcemy informować i pokazywać możliwe rozwiązania. Jako Polska Izba Biznesowa we Włoszech chcemy być swoistym barometrem i dlatego do współpracy zapraszamy największych ekspertów z sektora, którym dziękujemy za wspólne działaniapowiedziała Ewa Trzcińska, prezes PIBW -CAPI, która będzie moderatorem konferencji

Co czeka przewoźników w 2022 roku?

Maciej Wroński, prezes Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska przedstawi nowe zasady wynagradzania kierowców, a Margareta Przybyła przekaże prosto z Brukseliinformacje o nowym  europejskim systemie notyfikacji delegowania kierowców. Firmy i kancelarie adwokackie z Włoch ( Joanna Siemieniak , Studio Legale Siemieniak i Agnieszka Janusz, Avvocati Associati Franzosi Dal Negro Setti)  i Francji (Hanna  Stypulkowska-Goutierre, Kancelaria     HSG i Joanna Pastarzak- Jarosz, Gérante  Groupe ESPRO), na co dzień zajmujące się rozwiązywaniem problemów polskich przewoźników podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, uczulając na najważniejsze problemy i pokazując sposoby ich rozwiązania. O możliwościach wsparcia przewoźników poinformuje także Agnieszka Gorzkowska z Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech, która chce być swoistym barometrem dla wszystkich polskich przedsiębiorców zmagających się z problemami na rynku włoskim.  

Link do rejestracji na konferencję

Zapisy na konferencję – SEKTOR TRANSPORTOWY PL na terenie Włoch i Francji – TO TRZEBA WIEDZIEĆ – Polska Izba Biznesowa we Włoszech (capiplit.eu)

Więcej informacji – agenda wydarzenia i krótkie informacje o prelegentach:

SEKTOR TRANSPORTOWY PL na terenie IT FR – TO TRZEBA WIEDZIEĆ – Polska Izba Biznesowa we Włoszech (capiplit.eu)

SEKTOR  TRANSPORTOWY PL na terenie  IT FR – TO TRZEBA WIEDZIEĆ – 15 czerwca 2021 godz. 10.00 -12.00 wersja online na żywo

Główny organizator:  Polska Izba Biznesowa we Włoszech CAPI we współpracy ze Związkiem Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”

Partnerzy :  ZMPD, PolChambers,CCIPF -PIPHF,  WIG,  MP-Public AffairsStudio Legale SiemieniakFranzosi,  HSG Advocat, Gérante Groupe ESPRO, Inelo Polska, OCRK.

Partner techniczny: Kiss The Rat sp. z o.o.

Patroni medialni:  polacywewloszech.com, Transport Manager MagazineBusiness Inteligence,  SPM, TTG,

O konferencji

Polska Izba Biznesowa we Włoszech i Związek Pracodawców „Transport i Logistyka Polska” wraz z partnerami wydarzenia zapraszają na konferencję  w języku polskim  

SEKTOR  TRANSPORTOWY PL na terenie  IT FR  – TO TRZEBA WIEDZIEĆ

Konferencja poświęcona problemom, z jakim borykają się polscy przewoźnicy w Europie Zachodniej i sposobom ich zapobiegania lub rozwiązania. Możliwość spotkania z ekspertami: ranne wysłuchanie prelekcji i popołudniowy bezpośredni kontakt: spotkania B2B z wybranymi ekspertami (zgłoszenia w czasie konferencji na czacie lub w trakcie rejestracji)

Udział w części ogólnej konferencji jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji

Zapisy na konferencję – SEKTOR TRANSPORTOWY PL na terenie Włoch i Francji – TO TRZEBA WIEDZIEĆ – Polska Izba Biznesowa we Włoszech (capiplit.eu)

Agenda

SEKTOR  TRANSPORTOWY PL na terenie  IT FR  – TO TRZEBA WIEDZIEĆ

10.00  Ewa Trzcińska, prezes CAPI

Powitanie i zaproszenie do wysłuchania ekspertów, moderowanie eventu

10.05  Maciej Wroński, prezes Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska

Powitanie i zaproszenie do wysłuchania ekspertów

10.10  Maciej Wroński, prezes Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska

Co czeka przewoźników w 2022 roku: Nowe zasady wynagradzania kierowców.

10.30 Margareta Przybyła, MP-Public Affairs, Stały Przedstawiciel ZMPD przy UE

Co czeka przewoźników w 2022 roku: Nowy Europejski system notyfikacji delegowania

10.45  Joanna Siemieniak , Studio Legale Siemieniak

Prawa i obowiązki polskich przewoźników we Włoszech. Kiedy może nastąpić zatrzymanie pojazdu i jak bronić się przed tym?

11.00 Agnieszka Janusz, AVVOCATI ASSOCIAT FRANZOSI  DAL NEGRO SETTI

Pakiet mobilności i stan prawny dotyczący oddelegowywania kierowców wykonujących kabotaż we Włoszech. Akty prawne obowiązujące w Italii: Dekret 136/ 2016 i okólniki: n. 3/2016 oraz n.1/2017. Zastosowanie przepisów w praktyce i sankcje za ich łamanie.

11.15   Hanna Stypulkowska-Goutierre,   Kancelaria    HSG   w            Paryżu
Prezes Honorowy      PolChambers.
Porównawczy pogląd na praktyki kontroli drogowych we Francji. Jak się zachować, co robić i jak się bronić?

11.30 Joanna Pasterzak- Jarosz, Gérante  Groupe ESPRO,  Conseil d’Affaires Franco-Polonais, Członek Polskiej Izby Handlowo-Przemysłowej we Francji

Aspekty prawne oddelegowania pracowników w transporcie do Francji. Okiem praktyka: najczęściej popełniane wykroczenia i jak uniknąć kar nakładanych przez organy kontroli ?

11.45 Bartłomiej Zgudziak, Ekspert OCRK ds. Analiz i Rozliczeń

Kontrola płacy minimalnej w praktyce – ciekawe przypadki.

12.00  Agnieszka Gorzkowska, wice prezes PIBW CAPI

Wsparcie Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech i PolChambers dla polskich przedsiębiorców operujących poza Granicami Polski

12.10 Ewa Trzcińska, prezes Capi

Zaproszenie do rozmów B2B

Więcej informacji na stronie: CAPI
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.