Covid we Włoszech: niektóre regiony w strefie żółtej lub pomarańczowej na Boże Narodzenie i Nowy Rok

Od poniedziałku 20 grudnia w strefie żółtej znalazły się regiony: Marche, Veneto, Liguria i provincia autonoma di Trento. Obostrzenia covidowe już wcześniej zaostrzyły regiony Calabria, Friuli-Venezia Giulia i provincia di Bolzano.

W związku z drastycznym wzrostem zakażeń wirusem Covid i groźnym rozprzestrzenianiem się wariantu Omicron niektóre regiony mogą znaleźć się w żółtej lub pomarańczowej strefie w okresie Bożego Narodzenia i na Nowy Rok.

W strefie żółtej obowiązuje noszenie maseczki także na otwartym powietrzu. Uprawianie sportów na dworze jest dozwolone. Szkoły i uniwersytety pozostają otwarte choć wejście na uczelnię jest dozwolone tylko z „podstawowym” Green Pass. Wstęp do sklepów pozostaje bez ograniczeń, nawet w weekendy. Teatry, kina i dyskoteki są czynne, ale wstęp jest ograniczony dla osób posiadających Super Green Pass. Natomiast wejście do muzeów i na wystawy jest dozwolone z podstawowym Green Pass.

Przemieszczanie się do innych regionów (lub prowincji autonomicznych) jest nadal dozwolone, niezależnie od koloru strefy, z lub bez dokumentu Super Green Pass.

Rząd włoski rozpatruje możliwość redukcji ważności Green Pass do 6 miesięcy. Nowy komunikat rządu planowany jest na 23 grudnia.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *