Włochy: nowe obostrzenia, maseczki ochronne obowiązkowe w pomieszczeniach i na dworze

Zgodnie z ostatnim rozporządzeniem rządu (z dn. 23 grudnia 2021) we Włoszech wchodzą w życie nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Liczba zakażonych w ciągu ostatniej doby sięga już blisko 25 tysięcy.

Od 25 grudnia do 31 stycznia we wszystkich regionach obowiązkowe jest noszenie masek nawet na zewnątrz, a nie tylko w pomieszczeniach.

Od 25 grudnia do czasu zakończenia stanu wyjątkowego obowiązuje noszenie maseczek ochronnych typu Ffp2 aby uczestniczyć w imprezach i zawodach sportowych odbywających się zarówno w pomieszczeniach jak i w plenerze, w kolejkach linowych, wyciągach kabinowych i krzesełkowych, oraz obowiązuje zakaz spożywania posiłków i napojów w obiektach sportowych w pomieszczeniach zamkniętych.

Rząd włoski nałożył także obowiązek noszenia maseczek Ffp2 (już nie wystarczają maseczki chirurgiczne) w publicznych środkach transportu, szkołach, kinach, teatrach i muzeach, na stadionach i innych podobnych obiektach.

Od 10 stycznia 2022 certyfikat tzw. Super Green Pass będzie wydawany tylko osobom zaszczepionym lub wyleczonym.

Super Green Pass został już przyjęty od 6 grudnia, aby regulować wstęp do wielu obiektów już w białej strefie, takich jak restauracje w pomieszczeniach zamkniętych oraz wstęp do kin, teatrów, czy stadionów. Od poniedziałku 10 stycznia Super Green Pass będzie obowiązywał także w muzeach, na wystawach oraz miejscach kultury w białej strefie. Ponadto, na basenie, siłowni, w obiektach przeznaczonych dla sportów zespołowych, ośrodkach wellness i uzdrowiskowych, w parkach rozrywki, salach gier, a także w sektorze hotelarskim i restauracyjnym.

Od 1 lutego do 31 marca 2022 konsumpcja na stojąco przy barze również będzie dozwolona tylko za okazaniem certyfikatu Super Green Pass.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *