Ogłoszenie wyników konkursu z książką JOHNA HOOPERA „WŁOSI”

13 lipca br. ogłosiliśmy konkurs związany z Włochami. Do wygrania była książka Johna Hoopera pt. Włosi (link do konkursu tutaj).

Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

Poniżej lista osób wybranych przez Wydawnictwo W.A.B, które wygrały książkę Johna Hoopera pt. Włosi:

  • Natalia_Chrobok i wypowiedź:

Dolce far niente. Oczywiście, że chciałabym mieszkać we Włoszech. Móc doświadczać słodkiego nicnierobienia i cieszyć się nim w stu procentach jak Włosi – to jedno z moich życiowych marzeń 

😉

Wyobrażam sobie siebie na hamaku w letni dzień kiedy to nic nie muszę robić, a jedynie cieszyć się śpiewem ptaków i tym, że życie jest piękne. Chciałabym jak prawdziwa Włoszka obserwować turystów znad filiżanki kawy i tiramisu i śmiać się z nich cicho. Chciałabym mieć prawdziwą włoską babcię, która zatroszczyłaby się o nasze dolce far niente – kazałaby siedzieć i delektować się daniami jakie przygotowała: lazania, pasta, prawdziwie włoska pizza. Chciałabym zamieszkać w miejscu gdzie cieszenie się obecnością ludzi w danej chwili jest najważniejsze na świecie: gdzie w tej jednej chwili, w chwili dolce far niente, nie liczą się problemy, a bycie OBOK!

*Agata oraz wypowiedź: Nie chciałabym mieszkać we Włoszech, to byłoby jak udomowienie jednorożca. Obawiam się, że zniknęłaby cała magia. W codziennej pogoni pewnie nie miałabym czasu na docenianie tego piękna, które widzę jako turystka, zrelaksowana i skupiona na przeżywaniu momentów i miejsc. Codzienne noszenie ciężkich zakupów po wąskich uliczkach, próba wniesienia mebli, czy załatwianie spraw urzędowych odjęłoby Włochom sporo uroku. Włochy są dla mnie miejscem odpoczynku, krainą z marzeń, inspiracją i tego mi mogą Włosi zazdrościć :).

*Renata i wypowiedź:

Właśnie wróciłam i już znowu planuję.
Teraz był Rzym i Werona, wcześniej Florencja.
Każde miasto niezwykłe, każde z innej bajki.
Pełne kolorów, smaków, zapachów i historii, do której można tak szybko się przyzwyczaić.
Jednak zatyka cię znienacka jak zerkniesz na to czyste piękno.
Włoch się nie zapomina, Włochy się wspomina.

Serdecznie gratulujemy wygranej.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *