Czuję po polsku, mówię po polsku

Wśród Polaków nadal popularnym kierunkiem migracji są Włochy. Nasi rodacy cenią sobie Italię nie tylko jako miejsce na wymarzone wakacje, ale także jako kraj, gdzie można pracować i mieszkać w komfortowych warunkach. 

Choć wielu Polaków wybrało Włochy jako swoją drugą ojczyznę, to jednak tęsknota za tym co polskie jest nieunikniona. 

Kto ty jesteś? Polak mały!

Znajomość swojej ojczyzny i kultury jest ważna z wielu względów, zwłaszcza w przypadku dzieci. Często opuszczają one kraj wraz z rodzicami, nie będąc jeszcze świadomymi takich decyzji. 

Bardzo często w kraju nad Wisłą mieszkają ich babcie i dziadkowie. W Polsce są ich korzenie, rodzinne historie, wszystko to co znane i “swoje”. Nauka języka w tym kontekście może dawać poczucie bezpieczeństwa i przynależności. 

Nauka z miłości do Polski

Naprzeciw  potrzebom polskich rodzin wychodzą Szkoły Internetowe Libratus. 

Polska edukacja na najwyższym poziomie, w oparciu o polską podstawę programową i to zupełnie za darmo? 

Dokładnie tak. Misją Libratusa jest udostępnianie polskiej edukacji dla Polonii, mieszkającej poza granicami kraju. 

Dzięki nowoczesnym narzędziom, takim jak autorska Internetowa Platforma Edukacyjna, jest to możliwe – w dowolnym miejscu i czasie. 

Nauka w Libratusie jest przeznaczona dla dzieci od 6 do 14 roku życia. Wiele dzieci we Włoszech uczęszcza na co dzień do miejscowych szkół – program Libratusa stworzony jest w taki sposób, aby z łatwością to pogodzić. 

Jestem polskim uczniem!

Pomimo, że nauka z Libratusem odbywa się w trybie online, jest elastyczna i dostosowana do potrzeb ucznia – jest tak samo ważna jak nauka w polskiej szkole stacjonarnej. Nauka w Libratusie jest w pełni bezpłatna.

Rekrutacja do Polskich Szkół Internetowych Libratus na rok szkolny 2022/2023 jeszcze trwa! Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekajcie z decyzją.

Dowiedz się więcej i zadbaj o przyszłość swojego dziecka!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *