Podróżowanie motocyklem po Włoszech – co warto wiedzieć?

Od dłuższego czasu zastanawiasz się, czy podróżowanie motocyklem przez Włochy to dobry pomysł? Wielu miłośników dwóch kółek decyduje się na takie wyprawy i opisuje swoje poczynania w internecie. Przeglądając popularne wpisy możesz się nieco zainspirować i zaplanować własną wyprawę w nieznane do tego przepięknego i jakże gorącego kraju! Czy torba motocyklowa na siedzenie przyda Ci się podczas jazdy w pojedynkę we Włoszech? Dowiesz się tego z tego bloga!

Kiedy przydaje się torba motocyklowa?

Dobra torba na motocykl przydaje się zarówno podczas codziennego podróżowania motocyklem po mieście, jak i na dłuższych trasach w pojedynkę. Możesz do niej wrzucić wszystkie niezbędne dla Ciebie rzeczy np. portfel, bez ryzyka, że ten zginie podczas jazdy. Torba motocyklowa na siedzenie najczęściej wyposażona jest w mocne zapięcie, a także jest wykonana z wytrzymałego materiału np. cordury. Dodatkowo możesz wybrać model z powłoką antypoślizgową oraz przeciwdeszczową, co dodatkowo zabezpieczy Twoje rzeczy w razie niepogody.

Dlaczego warto wybrać się motocyklem do Włoch?

Jest wiele powodów, dla jakich warto postawić na motocykl jako środek lokomocji po Włoszech. Torba na siedzenie motocykla już zamontowana? W takim razie możesz ruszać na podboje przepięknych włoskich dróg. Główne powody, dla jakich warto wybrać się na dwóch kołach do tego kraju, to:

  • brak konieczności stania w korkach,
  • możliwość szybszego przemieszczania się,
  • darmowe parkingi w miastach,
  • niższe koszty podróżowania,
  • możliwość wjazdu na dwóch kołach praktycznie wszędzie.

Oznacza to, że podróżowanie motocyklem po Włoszech może być naprawdę świetną przygodą – zarówno samotnie, jak i z bliską Ci osobą. Torba motocyklowa na bagażnik może okazać się Twoim wybawieniem, kiedy zechcesz zabrać ze sobą butelkę wody lub kilka pamiątek w drodze powrotnej do domu. Zastanawiasz się dlaczego? Otóż jazda po Włoszech w pojedynkę często bywa męcząca, dlatego dodatkowa butelka wody w torbie motocyklowej na siedzeniu może być niezbędna.

Jak ubrać się podczas jazdy motocyklem? Włochy na dwóch kołach!

Torba na motocykl to niejedyny gadżet, jaki przydaje się podczas wypraw motocyklem do Włoch lub na inne trasy. Kiedy jednak podróżujesz w gorącym klimacie, założenie kompletnego stroju motocyklowego może być kłopotliwe i powodować spory dyskomfort. Jeżdżąc we Włoszech lepiej zainwestuj w lekką zbroję na motor i ochraniacze na kolana wraz z letnimi rękawicami. Dobrze sprawdzą się też kaski otwarte, które mają znacznie lepszą wentylację. Raczej unikaj jazdy na tzw. zdrapkę. To może przynieść Ci znacznie więcej kłopotów, aniżeli dobrego poprzez względne poczucie komfortu podczas jazdy. 

Pamiętaj! Nawet podczas wyprawy do Włoch dobry ubiór na motor to podstawa! Na drugim miejscu stawiaj akcesoria, jak np. kufry i torby motocyklowe na siedzenia, a finalnie zabieraj ze sobą też akcesoria, jak np. uchwyt na butelkę z wodą do kierownicy.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *