Bezpłatne korzystanie z platformy filmowej 35mm.online z polskimi filmami

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, właściciel i operator nowoczesnej streamingowej platformy filmowej 35mm.online (https://35mm.online) zaprasza Państwa do bezpłatnego korzystania z naszej bogatej oferty filmowej, wartościowej pod względem artystycznym, edukacyjnym, historycznym i intelektualnym.

Bohaterki i bohaterowie polskich filmów to nierzadko emigranci, których los rzucił poza granice kraju i swoją tożsamość przeżywają w zetknięciu z innymi narodami. W „Jeziorze Bodeńskim” młody Polak wraz z innymi Europejczykami utknął w czasie wojny w 1940 roku w małym niemieckim miasteczku, a od granicy ze Szwajcarią dzieli go tylko tytułowe malownicze jezioro. Wróci w to miejsce po latach, powodowany melancholią. Powroty do kraju bywają wzruszające, ale wywołują z przeszłości sprawy, o których chciałoby się zapomnieć. Czują to pasażerowie statku „Batory” w 1980 roku w „Spotkaniu na Atlantyku” – nikt na końcu tej podróży nie jest już tą samą osobą, co na początku. Bywa też tak, że bohaterowie sami wybierają emigrację w poszukiwaniu swojej szansy, jak Karol, fryzjer z „Trzech kolorów. Biały” w okresie transformacji lat 90. Życie boleśnie weryfikuje niektóre marzenia. Wyrazem miłości do krainy dzieciństwa jest z pewnością „Dolina Issy” według powieści Czesława Miłosza. Te słodko-gorzkie historie próbują opisać wyjątkowe doświadczenie życiowe, które jest udziałem Polonii.

Wszystkie filmy prezentowane na platformie 35mm.online są dostępne w jakości full HD i zrekonstruowanych cyfrowo wersjach, w Polsce i również zagranicą. Ponadto materiały filmowe posiadają audio deskrypcję, transkrypcję, napisy w wersji polskiej i angielskiej, a także kompleksowe opisy. Dla użytkowników zagranicznych utworzona została wersja angielska serwisu.

Platforma 35mm.online jest dostępna w wersji aplikacji webowej, mobilnej oraz aplikacji smart TV.

Aktualnie korzystanie z serwisu jest nieodpłatne. Oglądanie filmów z oferty Premium wymaga rejestracji i zalogowania.   
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *