Rzym: Spotkanie Konsula Honorowego RP we Florencji oraz nauczycielek polonijnych w Konsulacie Generalnym RP oraz Ambasadzie RP

W piątek, 21 października, Konsul Honorowy RP we Florencji Stefano Barlacchi oraz nauczycielki szkół polskich we Włoszech, Agnieszka Łuszczyńska i Agata Miks Lorenzoni, przybyły do Konsulatu Generalnego RP w Rzymie. Odbyło się tam spotkanie z Konsul Generalną RP, Panią Agatą Ibek – Wojtasik.

Głównym poruszonym tematem była szkoła polska w Toskanii. Powstała w 2018 roku w Pistoi, a następnie jej siedzibę przeniesiono do Serravalle Pistoiese. Szkoła działała na zasadzie Ludoteki. W tych miesiącach powstał plan, by szkoła działała we Florencji pod patronatem Konsulatu Honorowego RP w tym właśnie mieście.

Do Konsulatu Honorowego zwracają się rodziny polskie z dziecmi dwujęzycznymi z pytaniami o zajęcia dydaktyczne. Zainteresowanie jest tak duże, że organizatorzy szkoły jak i sam Pan Konsul Barlacchi mają nadzieję, że otwarcie szkoły nastąpi jak najszybciej.

Po spotkaniu z Panią Konsul Ibek – Wojtasik przeniesiono się do Ambasady RP gdzie na delegację z Florencji czekała Ambasador RP Pani Anna Maria Anders.

Również tutaj rozmawiano między innymi o szkole polskiej w Toskanii. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

Foto Anna Kurdziel

Korespondencja z Toskanii i zdjęcia Aleksandra Seghi, autorka bloga Moja Toskania.

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *