„Chcę, żebyś był szczęśliwy” to tytuł nowej książki Jorge Mario Bergoglio

Nowa książka Papieża Franciszka wydana przez Libreria Pienogiorno we współpracy z Libreria Editrice Vaticana jest już we wszystkich księgarniach i stanowi uzupełnienie bestselleru pod tytułem „Życzę ci uśmiechu”. Ta książka to nowy manifest dla szczęścia każdego człowieka na rzecz autentycznej samorealizacji w tych trudnych czasach.

W książce jest zamieszczonych 15 małych „lekcji szczęścia”, które są krokami do upragnionego szczęścia, wskazanymi przez Ojca Świętego, który zachęca nas między innymi, aby: „Czytać w sobie, bo nasze życie jest najcenniejszą księgą, jaka została nam przekazana i właśnie w tej księdze znajdziemy to, czego na próżno szukamy w inny sposób”.

„Szczęście jest rewolucyjne: miej odwagę być szczęśliwym, teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej”, podkreśla Bergoglio.

„W wewnątrz człowieka mieszka prawda. Przeczytaj swoje życie, przeczytaj jak przebiega Twoja podróż”; „Pamiętaj, że jesteś wyjątkowy, każdy z nas jest na świecie po to, aby czuć się kochanym”.

Na stronach nowej książki słowa Jorge Mario Bergoglio przeplatają się ze słowami z książek i filmów, które uwielbia najbardziej, od Borgesa do Dantego, od Dostojewskiego do Św. Augustyna, od Felliniego do Tolkiena, wytyczając tym konkretną i nigdy samotną drogę do prawdziwej radości, która nie ignoruje trudności egzystencji, ale stawia jest czoła i przewyższa ją dla autentycznej samorealizacji.

Dążenie do szczęścia jest wspólne dla nas wszystkich, w każdym wieku i na wszystkich szerokościach geograficznych. Jest to pragnienie pełni, które Bóg umieścił w naszych niepokojących sercach.

Bo szczęście jest już teraz, stokrotnie w tym życiu. A potem na zawsze.

Dobrej lektury.

Tekst Anna Dorota Więckowska 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *