Florencja: Spotkanie karnawałowe Polonii w Toskanii

W niedzielę, 19.02.2023, we Florencji, w parafii przy kościele Santa Lucia dei Magnoli (przy Lungarno) odbyło się polonijne spotkanie karnawałowe. Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy Polek spotykających się w niedzielę w wyżej wymienionej parafii, wraz z proboszczem, księdzem Grzegorzem Sierzputowskim oraz z Konsulatem Honorowym RP we Florencji i Toskanii.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15.30. Sala parafialna pękała w szwach, a osoby, które nie zdołały już wejśc, zgromadziły się przy drzwiach wejściowych oraz na dziedzińcu. Na szczęście pogoda dopisała, dzięki temu najmłodsi grali nawet w piłkę.

Na wstępie zabrał głos Konsul Honorowy RP Stefano Barlacchi. Podziękował księdzu Grzegorzowi za gościnnośc i Paniom z parafii za współorganizację eventu.

Konsul wspomniał o nadchodzących wydarzeniach, na które wszystkich gorąco zaprosił. Kiedy opowiedział o szkole polskiej, która wkrótce będzie działac we Florencji, w sali rozbrzmiały głośne oklaski.

Długi stół był obficie zastawiony karnawałowymi pysznościami. Oprócz polskich faworków, pączków z dziurką, nie zabrakło keksu oraz włoskich ryżowych frittelli.

Rozmowom nie było końca. Nie zabrakło pamiątkowych grupowych fotografii.

Wkrótce jendak słońce powoli schowało się za Ponte Vecchio i spotkanie dobiegło końca. Oby więcej takich wspólnych, polskich inicjatyw odbywało się na terenie Toskanii.

Korespondencja z Toskanii i zdjęcia Aleksandra Seghi, autorka bloga Moja Toskania.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *