Zmywarka 45 i 60 od Beko – zalety i wady obu rozwiązań

Szukasz dobrej zmywarki do kuchni? Możesz wybierać między modelami o różnej szerokości – 45 lub 60 cm. Na którą opcję się zdecydować? To zależy nie tylko od wielkości pomieszczenia, ale realnych potrzeb twojej rodziny. Poznaj zalety i wady obu rozwiązań!

.

.

Jak wybrać zmywarkę? Najważniejsze decyzje

Zanim zdecydujesz, czy szukasz pełnowymiarowej, czy węższej zmywarki, powinieneś określić, czy wolisz sprzęt do zabudowy czy wolnostojący. Za każdym z rozwiązań przemawia szereg argumentów. Modele wolnostojące są łatwe w obsłudze, a dzięki nowoczesnemu wzornictwu nie rzucają się mocno w oczy, odstając od spójnej stylistyki kuchni. Łatwiej zaaranżować wnętrze, gdy ustawiasz urządzenia wolnostojące – zwłaszcza, jeśli kuchnia należy raczej do tych kompaktowych. Z kolei za zmywarką do zabudowy przemawia przede wszystkim estetyka. Nie jest to duży sprzęt, jak lodówka, którego zabudowa może przytłaczać. Przeciwnie – świetnie wpisuje się w ciąg mebli kuchennych. Zaletą tego rozwiązania jest również lepsze zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem, wyłączeniem lub zmianą programu. Zmywarki do zabudowy to często innowacyjne rozwiązania i najlepsze technologie. Zdarza się, że są droższe niż modele wolnostojące – wszystko jednak zależy od konkretnego przypadku.

Zmywarka 45 czy 60 cm – jak zdecydować?

Wahasz się, czy lepiej kupić pełnowymiarową zmywarkę o szerokości 60 cm, czy zainwestować w mniejszy, 45-centymetrowy model? Wszystko zależy od tego, jak planujesz korzystać z urządzenia. Jeśli w domu mieszka singiel, para lub niewielka rodzina stołująca się przede wszystkim na mieście, wybór jest oczywisty! Zmywarka o szerokości 45 cm będzie odpowiednim zakupem. Taki model lepiej sprawdzi się też w niewielkich kuchniach lub aneksach połączonych z salonem, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Po zmywarkę 45-centymetrową mogą chcieć sięgnąć też oszczędni – koszt zakupu urządzenia jest niższy niż w przypadku modeli 60-centymetrowych. Zwróć jednak potem uwagę na koszty eksploatacji – jeśli kupisz za małe urządzenie, a do tego – o niskiej klasie energetycznej – o żadnych oszczędnościach w opłatach za prąd nie będzie mowy!

Dla kogo zmywarka 60-centymetrowa? Takie urządzenie sprawdzi się tam, gdzie mieszka więcej domowników. Ale nie tylko – to najlepszy wybór nawet dla singla, pod warunkiem, że często piecze lub eksperymentuje z przepisami kulinarnymi, a później zaprasza rodzinę i przyjaciół na spotkania przy stole. Jeśli twoja rodzina je posiłki głównie w domu, taka zmywarka również będzie uzasadnionym zakupem – nawet jeśli zajmie więcej miejsca w kuchni.

Czym się różnią rodzaje zmywarek? Nie tylko szerokością, ale również pojemnością, mierzoną w kompletach naczyń. Taki komplet, według definicji, obejmuje talerze: głęboki, płytki, deserowy, a także filiżankę, szklankę, kieliszek do wina oraz sztućce (widelec, łyżkę, nóż, łyżeczkę). Czy różnice są duże? To zależy od konkretnego modelu – niektóre sprzęty – mimo podobnych wymiarów – są bardziej pojemne niż inne.

Na co jeszcze zwracać uwagę, kupując zmywarkę?

Wielkość i pojemność urządzenia to bardzo ważne kwestie, które trzeba rozważyć przy zakupie zmywarki, ale jest jeszcze sporo innych – takich jak:

  • klasa energetyczna;
  • generowany hałas;
  • zużycie wody;
  • dostępne programy;
  • dodatkowe funkcje;
  • możliwość dostosowania wnętrza zmywarki do swoich potrzeb;
  • łatwe sterowanie;
  • atrakcyjny design.

Zanim kupisz konkretny model, przeczytaj opinie użytkowników – to wartościowa podpowiedź! Odkryj zmywarki Beko w sklepie MediaMarkt – to polecane sprzęty uznanego producenta, z którego będziesz zadowolony długo po zakupie!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *