Florencja: Święto Niepodległości i uroczystości w Teatrze Niccolini

11 listopada br. w Teatrze Niccolini we Florencji odbyły się uroczystości z okazji Święta Niepodległości, w tym koncert Maestro Stanisława Daniela Kotlińskiego zbiegający się z 40. leciem kariery na międzynarodowych scenach.

.

.

Do teatru przybyła liczna Polonia włoska oraz przedstawiciele dyplomacji polskiej i różnych włoskich instytucji. Obecni byli między innymi Pani Ambasador RP Anna Maria Anders, Konsul Honorowy RP w Ankonie Cristina Gorajski oraz Konsul Honorowy RP we Florencji i Toskanii Stefano Barlacchi, Prezydent Rady Miejskiej Florencji Luca Milani, Prezydent Instytutu Scudi di San Martino Roberto Lupi.

.

.

Jako pierwszy przemówienie wygłosił Konsul Honorowy RP Stefano Barlacchi.

.

.

.

Do przybyłych przemówiła Pani Ambasador RP Anna Maria Anders.

.

.

.

Następnie rozpo częła się częśc artysty czna. Maestro Kotliński przy akompaniameńcie Maestro Marco Balderi zaśpiewał pieśni napisane do muzyki różnych kompozytorów. Po występie przemówił do publiczności informując o obchodzeniu 40 lat kariery na międzynarodowych scenach.

.

.

.

.

Pan Konsul Honorowy Stefano Barlacchi podarował Pani Ambasador RP Anna Maria Anders pamiątkę z Florencji.

.

.

.

Prezydent Rady Miejskiej Florencji Luca Milani przekazał tabliczkę pamiątkową Prezydentowi Przemyśla Wojciechowi Bakunowi.

.

.

.

Polonia włoska, Włosi wraz z basem-barytonem Maestro Stanisławem Danielem Kotlińskim odśpiewali hymn polski.

.

.

Po koncercie nadeszła chwila na pamiątkowe zdjęcia.

.

.

.

.

W Sali Cocomero odbył się poczęstunek i krojenie tortu przez Panią Ambasador RP Anną Marię Anders w towarzystwie Maestro Balderi, Maestro Kotlińskiego i Konsula Honorowego RP Stefano Barlacchi.

.

.

.

.

.

Wydarzenie było okazją do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości, ale również spotkań w szerokim gronie polsko – włoskim.

.

.

.

.

.

Korespondencja z Toskanii, fotografie oraz video Aleksandra Seghi, autorka bloga Moja Toskania.

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *