Bolonia – od 5 czerwca nowy transport lotnisko-centrum miasta

Nowy kurs lotnisko/centrum miasta piazza Malpighi

Od 5 czerwca do 8 września dojazd na lotnisko Marconi Bolonia BLQ będzie możliwy również z centum miasta i na odwrót . Oprócz aktualnego połączenia Marconi Express ze stacji pociągowej to będzie dodatkowa opcja jak na razie w fazie eksperymentalnej .

To nowa, w 100% elektryczna linia autobusowa, uruchomiona przez Marconi Express i Tper w porozumieniu z gminą Bolonia, w celu wspierania obecnej usługi .

.

.

Linia będzie czynna przez trzy miesiące od 5 czerwca do 8 września i będzie działać 22 godziny na dobę, począwszy od 04:00 (pierwszy przejazd z Piazza Malpighi) do 02:00 (ostatni przejazd z lotniska o 01:32). Częstotliwość będzie wynosić jeden kurs co 33 minuty.

Autobus będzie oznaczony numerem 949 będzie kursował co 33 minut ,czas dojazdu ok 30 min. Koszt biletu 9,80 euro.

Bilety można zakupić tuż po wejściu do autobusu kartą zbliżeniową lub na ich stronie. Trzeba wybrać opcję Flex Only bus 949

.

.

Bilety Marconi Express w cenie 12,80 można rówież wykorzystać w nowej usłudze. Bilety zapewniają integrację miejską do 75 minut. Tzn po kursie z Marconi Express można korzystać z autobusów miejskich na tym samym bilecie do max. 75 min od ważności biletu.

Korespondencja Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *