9 grudnia b.r, w Sienie, w piękny, słoneczny dzień odbyło się polonijne spotkanie. Już od rana w mieście na wszystkich przyjezdnych rodaków czekała organizatorka.

Aleksandra Seghi rozmawiała z Jolantą Witkowską, od której wszystko się zaczęło:
Polonia spotkała się wcześniej niż o wyznaczonej godzinie. Rozpoczęto zachęcanie, by rodacy dołączyli do wydarzenia.

1 video zachęcające do przyjścia na Piazza del Campo
2 video, kolejna zachęta
Momentami za chmurami zachodziło słońce i robiło się chłodniej. Spora grupa Polaków postanowiła iść na kawę lub herbatę.

Po czym ponownie wróciliśmy na główny plac miasta.






3 video Polonia w Sienie
Niektórzy przyjechali z daleka.
Poniżej wywiad z panią z Rzymu
Flaga polska powiewała na wietrze i wskazywała drogę rodakom, którzy jeszcze nie zjawili się na wyznaczonym miejscu.



W grupie znajdował się cukiernik, który każdemu wręczył słodkie prezenty.


O 14.30 nadeszła chwila wspólnego zdjęcia.
Wiele osób przywiozło ze sobą białe i czerwone parasole.

A oto jak wyszło grupowe zdjęcie.



Następnie polska grupa udała się do baru, by wspólnie zjeść wspaniały tort, upieczony przez polskiego cukiernika.


Patronem medialnym wydarzenia był portal Polacy we Włoszech.
Korespondencja z Toskanii Aleksandra Seghi, autorka bloga Moja Toskania.
ALL RIGHT RESERVED




















