Kalabria wśród najbardziej popularnych kierunków turystycznych na świecie w rankingu Airbnb

Airbnb to największy serwis internetowy z ofertami wynajmu pokojów, mieszkań lub całych domów. Korzystają z niego użytkownicy na całym świecie, a ich liczba z roku na rok wciąż rośnie. Gospodarze Airbnb udostępniają swoje oferty w 190 krajach i ponad 35 tysięcy miast, a noclegi są tańsze niż w hotelach i hostelach. Ta niezwykle popularna platforma opublikowała właśnie listę 19 najbardziej topowych kierunków turystycznych na 2019 rok. Na liście znalazły się miejsca, w których zapytania o noclegi diametralnie wzrosły w stosunku do roku 2018.

A oto lista:

 1. Kaikoura, Nowa Zelandia
 2. Xiamen, Chiny
 3. Puebla, Meksyk
 4. Normandia, Francja
 5. Great Smoky Mountains, USA
 6. Buenos Aires, Argentyna
 7. Accra, Ghana
 8. Mozambik
 9. Outer Hebrides, Szkocja
 10. Prefektura Wakayama, Japonia
 11. Catskill Mountains i Hudson Valley, USA
 12. Stan Św.Katarzyny, Brazylia
 13. Batumi, Gruzja
 14. Winnipeg, Kanada
 15. Pondicherry, Indie
 16. Uzbekistan
 17. KALABRIA, Włochy
 18. Andaluzja
 19. Tajwan

Bardzo cieszy fakt, że w zestawieniu znalazła się również włoska Kalabria -bajecznie piękna i wciąż nieodkryta. Natura obdarzyła ten region malowniczymi górami, morzami w kolorze turkusu, uroczymi plażami i widokami zapierającymi dech w piersiach. Jej mieszkańcy to ludzie szalenie gościnni i wierni tradycji. W pierwszej kolejności zapytają nas o to, co jedliśmy na obiad, a dopiero potem o to jak się czujemy. Kuchnia jest bowiem tutaj najważniejsza, ponieważ według Kalabryjczyków, za dobre samopoczucie odpowiada dobre jedzenie.

Serwis Airbnb w szczególny sposób wyróżnił Cosenzę, miasto nazywane włoskimi Atenami. Cosenza ma piękną i bogatą historię (w starożytności była stolicą plemienia Brucjów) i niesamowity potencjał turystyczny. Władze Cosenzy odważnie postawiły na jej rozwój – w ostatnich latach, realizowane są tutaj duże i kosztowne inwestycje (np. najwyższy most w Europie), usprawnia się transport publiczny – komunikację miejską i połączenia z lotniskami (najbliższe lotnisko w Lamezii Terme oddalone jest o 70 km). Cosenza z dnia na dzień pięknieje i staje się prawdziwą wizytówką Kalabrii.

Być może polscy turyści zasugerują się statystykami Airbnb i w 2019 roku to właśnie Kalabrię wybiorą na swoje wakacje.

Korespondencja z Kalabrii: Józefina Plesner
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *