Zawód Modelka: Ciao Milano! Pierwszy dzień w nowej agencji

Dziś zaczyna się Twoja wielka przygoda. Przylatujesz do światowej stolicy mody lotem zorganizowanym przez Twojego profesjonalnego agenta. Przysługuje Ci nawet osobisty szofer, który obiera modelki z lotniska i przywozi do biura agencji. Ale zanim się zagalopujesz zatrzymam na chwilę ten film. Przygoda przygodą, ale usługa ta jest naprawdę strasznie kosztowna. Zmień się w odkrywcę i skuś się na publiczny transport: z lotniska i w samym mieście. To naprawdę bułka z masłem: wygodny bezpośredni autobus do stacji centralnej plus metro do agencji. Wszystko za grosze. Jeśli przylatujesz w weekend, dostaniesz adres zakwaterowania agencyjnego bądź udasz się do wynajętego przez Ciebie apartamentu (gorąco polecam to ostatnie – zarówno z powodu komfortu jak i ceny). W tygodniu będzie zazwyczaj wymagane byś stawiła się bezpośrednio w biurze agencji. Dlaczego? By błyskawiczne wdrożyć Cię w system mody 🙂 Czas i castingi uciekają!

Poznasz cały personel, przydzielą Ci bookera, czyli osobę odpowiedzialną za Twój rozwój i promocje w Mediolanie. Personel agencji poświęci czas na wytłumaczenie zasad pracy w agencji i Twoich zobowiązań jako modelki. Zostaną zebrane oryginały wszystkich dokumentów i kontraktów jak i zdjęć. Zostaniesz poproszona o przebranie się w strój i założenie szpilek, najczęściej wymagane jest czarne proste bikini i czarne szpilki, nieodzowne elementy garderoby modelki. Zaprezentujesz catwalk i zapozujesz do zdjęć zwanych oldschoolowo “polaroidami”, które katalogują Twoją sylwetkę. Wszystko przy Twoim nowym bookerze, który do tej pory widział Cię tylko poprzez materiał zebrany przez Twojego rekrutera. Zostaniesz zmierzona, sfotografowana i sfilmowana. Twój booker skomponuje również Twój book – album z Twoimi profesjonalnymi zdjęciami z logo agencji oraz tzw. kompozytkę (composite card) – wizytówkę z Twoim zdjęciem, wymiarami i kontaktem agencji. Strój, szpilki, comp card i book to podstawowy zestaw pracy do późniejszych castingów.

Dostaniesz od razu listę castingów tj. spotkań z klientami do zrobienia w ciągu dnia. Otrzymasz mapę miasta i bilet na metro oraz włoski numer telefonu lub zostaniesz poproszona aby je zakupić –  i od razu rzucą Cię na głęboką wodę. Będziesz musiała dotrzeć punktualnie na wszystkie spotkania i zaprezentować się klientom. Przez pierwsze dni Twój booker bądź jego asystent będzie w stałym kontakcie z Tobą i klientem by dopilnować żebyś dotarła na wszystkie castingi. Pod koniec dnia powrócisz do agencji by odebrać plan castingów na kolejny dzień. Dopiero po tych wszystkich procedurach i spotkaniach będziesz mogła udać się do Twojego apartamentu, na zasłużony odpoczynek, bo jutro czeka cię nowy dzień pełen szans na wygranie swojego pierwszego castingu w Mediolanie 🙂

Zuzanna Szantar – [email protected] 
Porady i konsultacje indywidualne. Profesjonalne doradztwo w kwestii logistyki i organizacji pracy modelki.  
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 2 =