Covid-19 w Lombardii: 5 razy więcej ofiar niż podczas II wojny światowej w tym regionie

Od 18 dni utrzymuje się spadek liczby potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Lombardii. Spada także liczba pacjentów na terapii intensywnej. Wzrasta liczba wyzdrowień. I na tym się kończą dobre wiadomości, ofiar jest jednak wciąż zbyt dużo, dane z 22 kwietnia 2020 podają 161 zgonów w regionie w ciągu jednej doby. Łącznie, od początku wybuchu epidemii w Lombardii zarejestrowano 12740 zgonów w wyniku zakażenia Covid-19.

Statystyki są tak ogromne, że nadzwyczajny komisarz ds. epidemii Domenico Arcuri kilka dni temu porównał je do statystyk wojennych, przy czym podczas II Wojny Światowej w latach 1940-1945 w Mediolanie w czasie bombardowań zginęło 2 tysiące cywilów, w ciągu 5 lat:tra 11 giugno 1940 e il 1° maggio 1945, durante la Seconda Guerra mondiale, a Milano, ci furono 2 mila vittime civili in cinque anni– tymczasem przez koronawirusa w ciągu ostatnich 2 miesięcy w całym regionie Lombardii zmarło pięć razy więcej ludzi!

Musimy dobrze trzymać w pamięci te odniesienie – podkreślił komisarz Arcuri – przeżywamy wielką tragedię, zdołaliśmy jej stawić czoła, ale jeszcze nie pokonać.

Korespondencja z Lombardii: Agnieszka B. Gorzkowska
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *