Andrea Bocelli wyzdrowiał z koronawirusa. Przekazuje swoją plazmę dla badań naukowych

Włoski tenor Andrea Bocelli, wyzdrowiał z koronawirusa i został dawcą plazmy – podają włoskie media. Do szpitala w Pizie odprowadziła go żona Veronica.

Jeszcze nie dawno, na święta Wielkanocy mogliśmy wysłuchać koncertu online na żywo z katedry w Mediolanie, a dziś Andrea Bocelli przyznaje że był zarażony koronawirusem (test pozytywny otrzymał 10 marca), oraz cała jego rodzina. Szczęśliwie nie miał groźnych objawów, tylko niezbyt wysoką gorączkę i lekarze określili go jako pacjenta bezobjawowego. Po całkowitym wyzdrowieniu postanowili wraz z żoną zostać dawcami plazmy z przeciwciałami na Covid 19.

Szczególne podziękowania za ten dar dla badań naukowych pomocnych w poszukiwaniu szczepionki i leku na Covid 19 złożyli artyście przedstawiciele władz Toskanii oraz przedstawiciele uniwersyteckich ośrodków medycznych z Pizy i Pavii.

Zgromadzonym dziennikarzom przed szpitalem Cisanello w Pizie polemizując powiedział, że według niego zbyt dużo robi się paniki wokół wirusa, podczas gdy gospodarka kraju pada na kolana.




Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − = 18