Pierwszy raz w regionie Emilia Romania nie zanotowano ofiar koronawirusa

11 – czerwca w Emilii Romanii jest powodem do radości: pierwszy raz od początku pandemii  nie stwierdzono ofiar koronawirusa dokładnie od 104 dni.

 Na swojej stronie na facebook Prezydent regionu Emilia Romania  Stefano Bonaccini napisał:

„Dziś w Emilii Romanii nie zarejstrowano ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa. To wiadomość, która musi przynieść radość, nawet jeśli nigdy nie zdoła wykreślić cierpień  z ostatnich  trzech miesięcy, w szczególności tych, którzy utracili rodzinę i przyjaciół. dodał – pracujemy razem dzień po dniu i nadal czuwamy, ponieważ wirus nie został jeszcze pokonany. Ale my to zrobimy. Podniesiemy się współpracując razem dzień za dniem, lecz nadal trzeba czuwać gdyż wirus jeszcze nie został pokonany. Damy radę .

Również Radca regionu ds. Zdrowia wyraził swój entuzjazm:

,,Dziś, po 104 dniach w Emilii Romanii nikt nie stracił życia i chciałem przekazać ten emocjonujący fakt z wielką radością i nadzieją „... „Fakt, na który czekaliśmy od dłuższego czasu”… „Jednak  nie możemy powiedzieć, że ten trend utrzyma się przez kilka następnych dni, w sposób stabilny. Ale po 104 dniach brak ofiar śmiertelnych w Emilii Romanii jest naprawdę niezwykłym rezultatem”.

W tym samym czasie w Emilii Romanii zarejestrowano 25 nowych pozytywnych przypadków, z których wiele bezobjawowych, „sprawdzonych za pomocą testów serologicznych i zidentyfikowanych za pomocą wymazów– – wyjaśnia Donini – będziemy kontynuować walkę z epidemią z maksymalnym zaangażowaniem.

Korespondencja z Emilii Romanii: Aneta Malinowska,  autorka stron arte4you.com
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

32 − 31 =