Konkurs: do wygrania książka Elizy Segiet pt. Zmyślenia

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Tym razem nagrody zostaną rozdane tylko na terenie Polski!

Do wygrania książka Elizy Segiet pt. Zmyślenia.

To zbiór opowiadań, w których autorka przygląda się ludziom i współczesnemu światu. Zostały w nim przedstawione różne formy wykluczenia począwszy od samoodrzucenia poprzez społeczną alienację.

KONKURS

Pierwsze trzy osoby, które w komentarzach pod postem na naszej stronie (nie na Facebooku!) odpowiedzą na pytanie:

Czy wolicie prozę czy poezję i dlaczego?

otrzymają 1 egzemplarz książki Elizy Segiet pt. Zmyślenia.

Redakcja skontaktuje się ze zwycięzcami w celu wysłania wygranej. Przypominamy, że tym razem wygrane zostaną rozesłane tylko na terenie Polski.

Eliza Segiet – absolwentka studiów magisterskich Wydziału Filozofii, autorka siedmiu tomów wierszy, monodramu, farsy i minipowieści. Jej teksty można znaleźć w licznych antologiach, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Członek Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz World Nations Writers Union. Laureatka Międzynarodowej Publikacji Roku (2017 r., 2018 r.) w Spillwords Press (USA) oraz Nagrody Literackiej Złota Róża im. Jarosława Zielińskiego (za tom Magnetyczni) w 2018 r. Dwukrotnie jej wiersze (2018 r., 2019 r.) zostały wybrane jako jedne ze 100 najlepszych wierszy roku  w International Poetry Press Publications (Kanada). W The 2019 Poet’s Yearbook  została nagrodzona prestiżową nagrodą Elite Writer’s Status Award jako jeden z najlepszych poetów 2019 r. Nominowana do Pushcart Prize 2019 oraz laureatka Naji Naaman Literary Prize 2020. Laureatka I miejsca ( kategoria – poezja zagraniczna ) – w konkursie Quando È la Vita ad Invitare za wiersz Być sobą (Włochy, 2019 r.). Wyróżnienie w konkursie Premio Internazionale Salvatore Quasimodo (Włochy, 2019 r.). Nagroda Specjalna we włoskim konkursie I POETI SONO MAESTRALI za wiersz Wycofany (Włochy, 2019 r.)
8 thoughts on “Konkurs: do wygrania książka Elizy Segiet pt. Zmyślenia

 1. Marzka

  W tym dzisiejszym świecie poezja pozwala odbić się od codzienności, rozmarzyć..
  A potem inaczej patrzeć na to co dookoła..odkrywać piękno i czuć się bogatszym …

  Reply
 2. Katarzyna Olszewska

  Poezja jest moją ukochaną formą kontaktu z czytelnikiem. Jako odbiorca, współodczuwam nastroje towarzyszące autorowi, definiując się z nimi osobiście.

  Reply
 3. Daga

  Poezja to lustro nieokiełznanej duszy – nie dorówna jej rytm prozy i najgorętsza narracja.

  Reply
 4. Jerzy

  Poezja to jak łąka zasiana przez Boga kwiatami, ziołami, jest czymś ważnym w stosunku do tego co poza nią, i przed nią, to szept poranny tysiąca sekretnych podróżniczków kwitnących na niebiesko, nie da się uzupełnić niczym innym jak pieśnią spod pióra poety, gdzie poezja tam świat inny, cichy jak wiatr, usłużny jak ptak siedzący na gnieździe, i noc spowita zorzą, poezja do duszy wedrzeć się może i nijak z niej wydobyć, bo trzyma rym wiersza i urok słów pisanych.

  Reply
 5. celina

  a może poezja to zmyślenie, nawijanie steku wyrazów, by czytelnika zabawiać, przekomarzać, poprowadzić w nieznane zauroczenie, nauczyć cierpieć i zarazem radować nawet z niczego, czy wolę poezję czy prozę, a to zależy, bo i proza pisana dobrym piórem równać się może poezji, weźmy nawet książkę Marii Rodziewiczównej zapomnianej pisarki polskiej, wielka patriotka, która samotnie prowadziła gospodarstwo, za mąż nie wyszła, bo ukochany zginął w powstaniu a ona do końca wierną mu była, i pisała książki prozą ujęte ale jakże piękne jakoby poezją zakręcone. Weźmy nawet książkę „Lato leśnych ludzi”, tyle komplementów słów w jednej książce, to tu zauważysz kłębek najróżniejszych poezyjnych słów, autorka w sposób niewinny, prosty, opisała leśną głuszę jakbyś tam sam był, i to wszystko widział, bo proza z poezją krewnymi zostały, i trudno powiedzieć co właściwie lubię poezję czy prozę, a może obie są ciotecznymi siostrami, kto wie.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 9