Rzym: Polonia rzymska w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II

Przyszedł czas wypełnić pewną obietnicę. Czego zabronił nam Covid w maju br. niebawem stanie się rzeczywistością. Może w mniejszym stopniu, lecz napewno z wielkim zaangażowaniem i powagą.

10 Października w Rzymie, w Domu Polskim na via Cassia 1200, Polonia rzymska odda hołd św. Janowi Pawłowi II. Uroczystość jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Jana Pawła II przy Watykanie, Grupy POLSKA W SERCU, której jestem założycielem, Niedzielnych Spotkań Polonijnych (Pani Bożena Krasoń i Urszula Golda) oraz 12 Pułku Ułanów Podolskich w Rzymie (mł. chor. rez. Waldemar Zientara, rzer.rez. mgr. Dariusz Kałamajski).

Ze zrozumiałych powodów, program wydarzenia podporządkował się sytuacji w jakiej dane jest nam aktualnie żyć. Myślę, że na Polonii rzymskiej, oprócz podstawowych wymagań, spoczywa również odpowiedzialność i obowiązek propagowania pamięci o naszym wielkim Rodaku jakim jest św. Jan Paweł II. Wielu z nas, kiedy przechodzi jeszcze obok Placu św. Piotra, wciąż widzi w oknie postać Papieża Polaka i słyszy echo Jego słów roznaszące się pomiędzy kolumnami Berniniego. On pozostał w naszych sercach, w pamięci, On jest wciąż naszą siłą, nadzieją, naszym ukochanym Ojcem.

W tym Roku, jak wszyscy wiemy, przypada 100 rocznica Jego przyjścia na świat w Wadowicach 18 maja 1920. Polonia w Rzymie, nie mogła o tym zapomnieć !!!  

 
Spotykamy się w sobotę 10 Października w Domu Polskim Jana Pawla II na via Cassia 1200. O godz: 15.00
Oto program całej uroczystości:

  1. Msza św. dziękczynna za dar życia św. Jana Pawła II, w 100 rocznicę urodzin. Przewodniczy J.E. Ks. Kard. STANISŁAW RYŁKO.
  2. Program słowno-muzyczny. Wystąpią: DOMINIKA ZAMARA sopran; Chór dziecięcy SUPERSCHOLA i Chór polifoniczny GAUDIUM POLONIAE, działający przy Kościele św. Stanisława BM w Rzymie; ALEKSANDER NOWAK i ALEKSANDRA ZABŁOCKA ( Premiera piosenki autorskiej „Bóg Ciebie dał” ); Ks. JÓZEF KAZIMIERZ SZLAZYK – misjonarz, poeta i bard. Poezje Karola Wojtyły recytować będą: KATARZYNA ŻURAWSKA I KRZYSZTOF HISZPAN SUŁEK ( Teatr – TRYKOT ) oraz URSZULA GOLDA.
  3. Uroczyste złożenie kwiatów przed pomnikiem św. Jana Pawła II, modlitwa wstawiennicza. Wartę honorową pełnić będzie 12 Pułk Ułanów Podolskich w Rzymie.
  4. Świadectwa i wspomnienia osób bliskich św. Janowi Pawłowi II.
  5. Poczęstunek i wspólna biesiada.
  6. Zakończenie. Apel Jasnogórski.

Serdecznie zapraszamy Instytucje Państwowe, Orgnizacje i ugrupowania Polonije, rodaków z Rzymu i okolic. Dom Jana Pawła II jest pełen pamiątek, w Kaplicy umieszczone sę relikwie 1° stopnia św. Jana Pawła II, które będzie można osobiscie adorować.


Moją osobistą radością jest również możliwość premierowego wykonania autorskiej piosenki pt. “Bóg Ciebie dał” skomponowanej w najbardziej trudnych chwilach minionego lockdownu z myślą o św. Janie Pawle II, w 100 rocznicę Jego urodzin.

Na tę premierę przylatuje specjalnie z Polski Aleksandra Zabłocka, która wraz ze mną nagrała ten utwór. Kiedy myślę, że prawie rok temu założyłem Grupę POLSKA W SERCU i mimo wielu trudności, przeciwności i Covidu udało nam się zainteresować tą ideą tylu wpaniałych Rodaków i zorganizować tak wiele pięknych rzeczy, jestem bardzo z tego dumny i szczęśliwy. Widać, idziemy w dobrym kierunku.


ORGANIZATORZY SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ !!!
POLSKA ZAWSZE W SERCU !!!
Aleksander Nowak
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

68 + = 76